Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Hellblade: Senua's Sacrifice (PC)

Hellblade: Senua's Sacrifice

Trzecioosobowa gra akcji osadzona w fantastycznym świecie zainspirowanym mitologią nordycką. Za powstanie produkcji odpowiada brytyjskie studio Ninja Theory, znane z Heavenly Sword, Enslaved oraz DMC: Devil May Cry.

Akcji | TPP | mitologia nordycka | eksperymentalne/artystyczne | przygodowe gry akcji | rzeczywistość wirtualna | slasher | Xbox Game Pass

Okładka Hellblade: Senua's Sacrifice (PC)

data premiery gry:

8sie2017

PS4 PC

11kwi2018

XONE

11kwi2019

Switch
Rekomendacja GRYOnline.pl

Hellblade: Senua’s Sacrifice jest grą akcji opracowaną przez niezależne studio Ninja Theory. W portfolio tego doświadczonego zespołu można znaleźć między innymi ciepło przyjęte Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West oraz DmC: Devil May Cry.

Fabuła

Główną bohaterką Hellblade: Senua’s Sacrifice jest tytułowa Senua – celtycka wojowniczka, która udaje się w niebezpieczną podróż do wikińskiego piekła, by stoczyć walkę o duszę swojego zmarłego ukochanego. W toku przygody kobieta musi stawić czoła fantastycznym, przerażającym istotom zamieszkującym tę upiorną krainę oraz własnym słabościom – następstwem tych ostatnich są doświadczane przez nią wizje i halucynacje.

Mechanika

Wydarzenia zaprezentowane w Hellblade: Senua’s Sacrifice obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Nadrzędną rolę w grze odgrywa eksploracja rozległych poziomów. Warto odnotować, że wiele elementów świata przedstawionego jest wytworem wyobraźni Senui – by należycie zaprezentować dręczące ją przypadłości, twórcy nawiązali współpracę między innymi z osobami cierpiącymi na schizofrenię i lekarzami zajmującymi się tą chorobą.

W toku przygody Senua staje w szranki ze zróżnicowanymi oponentami wyjętymi żywcem z mitologii wikingów. Wśród nich prym wiodą mocarni bossowie – ich pokonanie wymaga uważnej obserwacji zachowań, odkrycia mocnych i słabych stron oraz opracowania skutecznej taktyki. W starciach bohaterka wykorzystuje wyłącznie miecz – kluczem do sukcesu jest zatem opanowanie możliwości oferowanych przez system walki; wojowniczka może wyprowadzać ciosy i łączyć je w efektowne kombinacje, kontratakować oraz wykonywać szybkie uniki.

Kwestie techniczne

Hellblade: Senua’s Sacrifice wykorzystuje silnik Unreal Engine 4 – twórcom udało się należycie wykorzystać tę technologię, dzięki czemu trójwymiarowa oprawa graficzna opisywanej produkcji prezentuje wysoki poziom wykonania. Na uwagę zasługuje również warstwa dźwiękowa – oprócz specjalnie skomponowanego soundtracku, w toku przygody słuchamy omamów, wewnętrznych głosów wspomagających w wyprawie, jakich doświadcza protagonistka.

Pozostałe

Hellblade: Senua’s Sacrifice jest opisywane przez deweloperów jako jedna z pierwszych niezależnych pozycji, które osiągnęły jakość zarezerwowaną dotąd wyłącznie dla wysokobudżetowych tytułów. Stworzenie gry zostało sfinansowane w całości ze środków własnych studia Ninja Theory, a niemal cały proces jej produkcji gracze mogli śledzić za sprawą regularnie publikowanych w Internecie materiałów wideo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 1515 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,8 / 10 na podstawie 537 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Hellblade: Senua's Sacrifice

Klasyfikacja PEGI Hellblade: Senua's Sacrifice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Hellblade: Senua's Sacrifice

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 3570K 3.4 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770/3 GB Radeon R9 280X lub lepsza
  • 30 GB HDD
  • Windows 7/8/10
Recenzja gry Hellblade: Senua's Sacrifice – piekielnie dobra opowieść
Recenzja gry Hellblade: Senua's Sacrifice – piekielnie dobra opowieść

Recenzja 8 sierpnia 2017, 09:00

W trakcie starć pojawia się pewien element interfejsu. Nie jest on jednakże nachalnie wrzucony na ekran, tylko subtelnie umieszczony za pasem bohaterki. To małe zwierciadło, na którym znajduje się biały pasek skupienia. Uzupełniamy go, kontrując uderzenia, a skupienie wykorzystujemy do spowalniania czasu, co staje się niezwykle przydatne pod koniec gry, a i wcześniej pozwala na szybsze rozprawianie się z typami dzierżącymi tarcze.

PS4
PC
XONE
Switch