Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PCXSX
Okładka Black Myth: Wu Kong (PS5)

Black Myth: Wu Kong

Black Myth: Wu Kong to RPG akcji oparte na chińskiej powieści Wędrówka na Zachód. W czasie przygody gracz wciela się w zdolnego do zmiany swojej formy wojownika, którego główną bronią jest długi kij. Za stworzenie gry odpowiada Game Science.

Akcji | TPP | mitologia | elementy RPG | Chiny | przygodowe gry akcji | RPG akcji | slasher | soulslike | Find Your Next Game

Okładka Black Myth: Wu Kong (PS5)

data premiery gry:

2022

PC PS5 XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Black Myth: Wu Kong to RPG akcji opracowane przez studio Game Science. Tytuł bazuje na tradycyjnej chińskiej powieści Wędrówka na Zachód, która opowiada o podróży mnicha Xuanzanga. Jednym z bohaterów utworu jest właśnie Wu Kong, czyli Małpi Król.

Mechanika

Głównym elementem rozgrywki w Black Myth: Wu Kong jest walka za pomocą kija. Oręż ten ma szeroki zakres funkcji. Umożliwia on nie tylko atakowanie wrogów, ale także blokowanie ciosów i odbijanie strzałów z łuku. Dodatkowo protagonista ma możliwość zmieniania swojej formy. Każda z nich ma odmienne zastosowania – mucha pozwala ominąć przeciwnika, a małpa zwiększa siłę.

Kwestie techniczne

Black Myth: Wu Kong powstało na silniku Unreal Engine 4, co przełożyło się na szczegółową oprawę graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Black Myth: Wu Kong

16+

Black Myth: Wu Kong - deweloper odpowiada na zachwyt graczy
Black Myth: Wu Kong - deweloper odpowiada na zachwyt graczy

wiadomość21 sierpnia 2020

Założyciel studia Game Science, które odpowiedzialne jest za grę akcji Black Myth: Wu Kong, odpowiedział na ogromne zainteresowanie, jakim gracze obdarzyli produkcję. Wspomniał m.in. o niedociągnięciach, które znalazły się na udostępnionym niedawno gameplayu.

Gameplay z Black Myth: Wu Kong - niesamowicie zapowiadającego się soulslike'a
Gameplay z Black Myth: Wu Kong - niesamowicie zapowiadającego się soulslike'a

wiadomość20 sierpnia 2020

Chińskie studio Game Science udostępniło wczoraj pierwszy materiał z gry Black Myth: Wu Kong. Produkcja mimo braku hucznych zapowiedzi szybko spodobała się graczom z całego świata.

PC
PS5
XSX