Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PCXSX
Okładka Black Myth: Wukong (PS5)
OkładkaBlack Myth: Wukong (PS5)

Black Myth: Wukong

Black Myth: Wu Kong

Trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG autorstwa chińskiej firmy Game Science. Wcielając się w tytułowego Wybrańca, gracz wyrusza w trudną wędrówkę przez mroczny świat fantasy inspirowany mitologią Państwa Środka.

Akcji | TPP | mitologia | elementy RPG | Chiny | przygodowe gry akcji | RPG akcji | slasher | soulslike | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Black Myth: Wukong Premiera

20sie2024za 181dni

PC PS5 XSX

Gry podobne do Black Myth: Wukong

Stellar Blade

Elden Ring

Diablo IV

Black Myth: WuKong jest wzbogaconą o elementy RPG trzecioosobową (TPP) grą akcji, wyprodukowaną i wydaną przez chińską firmę Game Science.

Fabuła

Akcja Black Myth: WuKong została osadzona w mrocznym świecie fantasy inspirowanym mitologią Państwa Środka. Przedstawiona w grze historia bazuje zaś na klasycznej XVI-wiecznej powieści Wędrówka na Zachód, którą napisał Wu Czeng’en. Gracz wciela się w tytułowego Wybrańca – Małpiego Króla, który wyrusza w niebezpieczną podróż, by odkryć prawdę, kryjącą się za wspaniałą legendą.

Mechanika

Choć pod względem rozgrywki Black Myth: WuKong wydaje się czerpać garściami z podgatunku soulslike, jest to po prostu trudna gra akcji. Mimo to jej istotnym elementem są wymagające walki z rozmaitymi, pomysłowo zaprojektowanymi bossami. Zarówno dotarcie do nich, jak i eksplorację kolejnych, połączonych ze sobą lokacji – świat nie jest w pełni otwarty – utrudniają graczowi „zwykli” przeciwnicy i minibossowie. Znaczna część wrogów przypomina postacie oraz istoty występujące w chińskiej mitologii oraz w Wędrówce na Zachód.

W starciach Małpi Król posługuje się kosturem, stopniowo opanowując coraz bardziej zaawansowane techniki władania nim. Protagonista uczy się także magii – w tym potężnych czarów i transformacji w zwierzęta czy owady. Zdobywane umiejętności zwiększają szanse gracza w walce, a niekiedy pozwalają jej uniknąć.

Nie zawsze jest to jednak możliwe – dlatego też należy zwiększać poziom bohatera, wykorzystując punkty doświadczenia zdobywane za pokonywanie przeciwników. W ten sposób – a także eksplorując świat – zdobywamy również coraz lepsze wyposażenie, które może przechylić na naszą korzyć szalę w wielu starciach.

Zarówno wrogowie, jak i postacie nastawione pokojowo do protagonisty, są źródłem opowieści pełnych miłości, nienawiści, chciwości oraz gniewu. Poznajemy je, wykonując powiązane z nimi ciągi zadań. Tym samym odkrywamy także pobudki, którymi kierują się poszczególne persony.

Kwestie techniczne

Gra Black Myth: WuKong została stworzona przy wykorzystaniu Unreal Engine 5technologii firmy Epic Games. Oferuje ona wyłącznie tryb dla jednego gracza, tj. kampanię fabularną. Produkcja otrzymała polską kinową lokalizację (napisy).

Ciekawostki

Mitologiczny Sun Wukong, czyli postać, na której wzór został zaprojektowany protagonista gry, była również inspiracją dla japońskiego mangaki Akiry Toriyamy przy tworzeniu pierwszych rozdziałów serii Dragon Ball i jej głównego bohatera – Son Goku.

Ostatnia modyfikacja 18 stycznia 2024

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Black Myth: Wukong: 16+

PC
PS5
XSX