Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2019, 16:45

Testy Xbox Console Streaming, nowe Humble Bundle i inne wieści

Dziś piszemy o wczesnym dostępie funkcji streamowania gier z konsoli Xbox One na urządzeniach mobilnych, nowej paczce z grami dostępnej do kupienia w serwisie Humble Bundle oraz projekcie studia Ninja Theory skupiającym się na zdrowiu psychicznym. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Funkcja Xbox Console Streaming w fazie wczesnego dostępu

Z funkcji Xbox Console Streaming mogą już korzystać wybrane osoby. - Testy Xbox Console Streaming, nowe Humble Bundle i inne wieści - wiadomość - 2019-10-30
Z funkcji Xbox Console Streaming mogą już korzystać wybrane osoby.

Firma Microsoft ogłosiła, że opcja strumieniowania posiadanych przez siebie gier z konsoli Xbox One (zarówno zakupionych, jak i znajdujących się w bibliotece abonamentu Xbox Game Pass) na urządzenia mobilne z systemem Android jest już obecna we wczesnym dostępie. Na razie mogą z niej skorzystać jedynie wybrani mieszkańcy Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych zapisani w programie Xbox Insider. Więcej szczegółów, wraz z wymaganiami technicznymi, znajdziecie w tym miejscu.

Przypominamy, że funkcję strumieniowania gier na urządzenia mobilne z systemem Android otrzymała na początku bieżącego miesiąca konsola PlayStation 4. Więcej informacji na temat aktualizacji, która wprowadziła tę opcję, znajdziecie w tej wiadomości.

Humble Day of the Devs Bundle 2019

Minit miało ostatnio okazję sprawdzić sporo osób dzięki Epic Games Store. - Testy Xbox Console Streaming, nowe Humble Bundle i inne wieści - wiadomość - 2019-10-30
Minit miało ostatnio okazję sprawdzić sporo osób dzięki Epic Games Store.

Już 11 listopada w San Francisco rozpocznie się organizowana przez studio Double Fine oraz firmę iam8bit impreza Day of the Devs. Skupia się ona na produkcjach niezależnych i takie właśnie znalazły się w nowej paczce gier przygotowanej przez serwis Humble Bundle z okazji zbliżającego się wydarzenia. Jak zwykle zostały one podzielone na kilka progów cenowych. Oto one:

Co najmniej 1 dolar (około 4 złote)

 1. The Haunted Island, a Frog Detective Game
 2. ART SQOOL + Soundtrack
 3. 10% zniżki na pierwszą subskrypcję Humble Monthly

Więcej niż średnia (obecnie 4,50 dolara, czyli około 17 złotych)

 1. Elementy z pierwszego progu
 2. Flipping Death
 3. Battle Chef Brigade

Co najmniej 9 dolarów

 1. Elementy z poprzednich progów
 2. Bilet VIP na imprezę Day of the Devs
 3. Minit + Soundtrack
 4. ToeJam & Earl: Back in the Groove + Soundtrack

Tradycyjnie, część pieniędzy wydanych na powyższą paczkę można przeznaczyć na cele charytatywne. Tym razem głównymi sugerowanymi organizacjami, które można wesprzeć, są Extra Life zbierająca fundusze dla chorych i niepełnosprawnych dzieci, oraz SpecialEffect oferująca osobom z różnego rodzaju ograniczeniami fizycznymi dostęp do zabawy przy grach wideo.

Nowy projekt Ninja Theory skupia się na zdrowiu psychicznym

Jednym z najbardziej pamiętnych elementów gry Hellblade: Senua's Sacrifice są nieustannie obecne w słuchawkach i głośnikach odbiorcy głosy. Odwzorowują one stan psychiczny głównej bohaterki, która cierpi na schizofrenię. Aby prawidłowo oddać to schorzenie, twórcy tytułu ze studia Ninja Theory konsultowali się zarówno z chorymi, jak i lekarzami. Jak się okazuje, finał prac nad Hellblade: Senua's Sacrifice nie oznaczał dla brytyjskich deweloperów końca przygody z psychiatrią. Ogłosili oni powstanie The Insight Project. Jego celem jest zbadanie problemów związanych ze zdrowiem psychicznym poprzez wykorzystanie technik projektowania gier, technologii oraz neurobiologii klinicznej. Cytując Tameema Antoniadesa, dyrektora kreatywnego w studiu Ninja Theory:

The Insight Project jest rzadkim przykładem współpracy artystów, naukowców i specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego, którzy chcą stawić czoła jednemu z najpilniejszych wyzwań naszych czasów – cierpieniu psychicznemu.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie projektu, będzie się on kształtował przez co najmniej kilka lat. Najważniejsze szczegóły na jego temat znajdziecie na powyższym materiale filmowym.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Destiny 2

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Death Stranding zwiastun na premierę
 2. The Elder Scrolls Online: Dragonhold zwiastun na premierę
 3. Farmer's Dynasty zwiastun #1
 4. Pathologic 2: Marble Nest zwiastun na premierę
 5. Star Wars Jedi: Upadły zakon zwiastun na premierę