Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCSwitchXONE
Okładka Flipping Death (PS4)
OkładkaFlipping Death (PS4)

Flipping Death

Oryginalny miks przygodówki i platformówki od szwedzkiego studia Zoink!, a zarazem duchowy spadkobierca Stick It to The Man! z 2013 roku. Wcielamy się w postać Penny Doewood, która po tajemniczym zgonie musi zastąpić Śmierć, będącego akurat na wakacjach.

Przygodowe | platformówki | 2D | humorystyczne | elementy zręcznościowe | indie

Flipping Death Premiera

7sie2018

Switch PS4 XONE PC

Flipping Death to platformówka z elementami gry przygodowej od studia Zoink Games, przeznaczona na platformę PC, PS4 itd.. Tytuł jest duchowym spadkobiercą poprzedniej produkcji twórców, Stick It to The Man!, która zadebiutowała w 2013 roku.

Fabuła

Główną bohaterką Flipping Death jest Penny Doewood, która na początku gry ginie w tajemniczych okolicznościach i odkrywa świat po drugiej stronie. Jakby tego było mało, dziewczyna musi zastąpić Śmierć, który postanawia udać się na wakacje. Nowo nabyte moce wykorzystuje do pomocy duchom, z różnych przyczyn niemogących zaznać spokoju, a także do odkrycia prawdy o własnym zgonie. Całość cechuje się absurdalnym humorem, który gracze znają ze Stick It to The Man!. Za scenariusz odpowiada Ryan North, znany m.in. z komiksowej adaptacji popularnego serialu Pora na przygodę.

Mechanika gry

Rozgrywka we Flipping Death sprowadza się do rozwiązywania prostych zagadek przy wykorzystaniu unikatowych mocy Penny. Bohaterka może rzucać kosą, by wbiła się we wskazane miejsce, a następnie teleportować się do niej. Pozwala to na sprawne przemieszczanie się po krainie zmarłych, będącej – zgodnie z tytułem – odwróconą wersją rzeczywistego miasteczka Flatwood Peaks. Jest to o tyle istotne, że każde zadanie zlecone przez niespokojne dusze wymaga interwencji w obu światach, jednak Penny może bezpośrednio poruszać się jedynie po drugiej stronie. W realnym świecie jedynym sposobem interakcji jest opętanie żywych ludzi, co wymaga zebrania określonej liczby duchowych stworków w krainie zmarłych. Pozwala to nie tylko na kontrolowanie poczynań postaci, lecz także odczytanie ich myśli. Przełączanie się pomiędzy światami jest płynne i dokonuje się jednym przyciskiem.

Zagadki stawiane przed graczem nie są przesadnie skomplikowane, ale ich rozwiązania utrzymane są w absurdalnym, humorystycznym klimacie. Wiele z nich wymaga też wykorzystania systemu fizyki.

Kwestie techniczne

Flipping Death na platformę PC, PS4 itd. wykorzystuje dwuwymiarową, wycinankową grafikę z trójwymiarowymi modelami postaci znaną ze Stick It to The Man!, uzupełnianą przez klimatyczną oprawę dźwiękową. Ponadto w wersji na konsolę Nintendo Switch gra korzysta z systemu HD Rumble, zapewniającego zaawansowane wibracje kontrolera Joy-Con.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Flipping Death

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Flipping Death Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.1 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 550M lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7
Switch
PS4
XONE
PC