Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2021, 22:15

autor: Adam Królak

Hellblade: Senua's Sacrifice na PC otrzymało darmowe ulepszenia; m.in. DLSS i ray tracing

Hellblade: Senua's Sacrifice na PC otrzymało nową aktualizację, która wprowadza m.in. wsparcie dla technologii ray tracingu, DLSS oraz FSR. Zmiany możemy podziwiać na krótkim trailerze, opublikowanym w sieci.

Wielokrotnie nagradzana gra akcji Hellblade: Senua's Sacrifice doczekała się obiecanej aktualizacji graficznej na PC. Jest to w dużej mierze kopia tego, co otrzymali już użytkownicy Xboksa Series X/S w sierpniu.

Odświeżona wersja gry studia Ninja Theory oferuje ulepszone tekstury oraz wsparcie dla ray tracingu. W utrzymaniu stałej liczby klatek na sekundę na pewno pomogą technologie Nvidia DLSS oraz AMD FidelityFX Super Resolution (FSR). Ponadto otrzymaliśmy bardziej rozbudowane ustawienia sterowania, tryby ślepoty barw oraz opcje dostosowywania napisów.

Hellblade: Senua's Sacrifice jest przygodową grą akcji osadzoną w świecie inspirowanym mitologią nordycką. Główną bohaterką jest celtycka wojowniczka o imieniu Senua, która udaje się do piekła, aby uratować duszę swojego zmarłego ukochanego.

Produkcja zadebiutowała w 2017 r. na PS4 i PC. Następnie pojawiła się na Xboksie One oraz Nintendo Switchu. W sierpniu, jak wspomniałem, studio Ninja Theory wypuściło aktualizację dostosowującą tytuł do Xboksa Series X/S.