Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2017, 08:59

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Hellblade: Senua's Sacrifice już dostępne na PC i PS4

Najnowsza gra twórców Heavenly Sword i Enslaved: Odyssey to the West - Hellblade: Senua's Sacrifice - zadebiutowała na konsoli PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

Jednym z głównych atutów gry Hellblade: Senua's Sacrifice jest gęsta atmosfera, budowana m.in. przez takie sceny. - Hellblade: Senua's Sacrifice już dostępne na PC i PS4 - wiadomość - 2017-08-09
Jednym z głównych atutów gry Hellblade: Senua's Sacrifice jest gęsta atmosfera, budowana m.in. przez takie sceny.

Zapowiedziana przed trzema laty gra Hellblade: Senua's Sacrifice od studia Ninja Theory (twórcy Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West i DMC: Devil May Cry) zadebiutowała na konsoli PlayStation 4 i komputerach osobistych. Tytuł kupicie w cenie 125 zł w PlayStation Store, 29,99 euro (około 127 zł) na Steamie i 125,19 zł w GOG.com.

Projekt zbiera bardzo dobre recenzje. Gra może nie wbija w fotel pod względem złożoności rozgrywki, ale za to nadrabia w innych kwestiach. Wychwalana jest przede wszystkim historia i sposób jej opowiadania. Bohaterka zatraca się bowiem w szaleństwie, ma rozmaite wizje i tak naprawdę nawet po zakończeniu zabawy nie wiemy do końca, co z tego, co widzieliśmy, było prawdą, a co tylko wytworem jej umysłu. Hellblade: Senua's Sacrifice ma także świetną grafikę i jest znakomicie udźwiękowione. Natomiast wśród wad pojawia się niewielkie zróżnicowanie przeciwników i powtarzalne zagadki. Co ciekawe, te ostatnie wykorzystują objawy choroby psychicznej, co samo w sobie jest całkiem intrygujące.

 1. Recenzja gry Hellblade: Senua's Sacrifice – piekielnie dobra opowieść (ocena 8,5/10)

Wybrane recenzje:

 1. VentureBeat – 95/100;
 2. IGN – 9/10;
 3. PlayStation Lifestyle – 9/10;
 4. EGM – 8,5/10;
 5. PushSquare – 8/10;
 6. The Sixth Axis – 8/10;
 7. GameSpot – 8/10;
 8. Game Informer – 8/10;
 9. PC Gamer – 78/100;
 10. Destructoid – 7,5/10.

Oprócz tego możecie rzucić okiem na opinie użytkowników w sklepie Valve. Tam przeważają pozytywne komentarze, choć większość z nich wygłoszono po około godzinie zabawy. Gracze chwalą praktycznie to samo, co recenzenci, czyli głównie świetną oprawę audio-wideo, nietypowy klimat oraz intrygującą historię. Z kolei narzekają trochę na walkę, która wydaje się być nieco zbyt łatwa, ale jeżeli nie nastawiacie się na slashera pełną gębą, to chyba będziecie zadowoleni.

Pamiętajcie też, by upewnić się, że Wasze komputery spełniają wymagania sprzętowe gry. Minimalna konfiguracja nie jest przesadnie wygórowana jak na dzisiejsze standardy, ale projekt z pewnością na byle czym nie pójdzie.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel i5 3570K / AMD FX-8350
 • Karta grafiki: GTX 770 z 2GB VRAM / Radeon R9 280X z 3 GB VRAM
 • DirectX 11
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Twardy dysk: 30 GB wolnego miejsca
 • System operacyjny: Windows 7, 8, 10