Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 21:36

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Hellblade – zapowiedziano nową grę na PS4 od studia Ninja Theory

Podczas konferencji Sony swoje pięć minut dostało studio Ninja Theory, które stworzyło takie tytuły jak Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West czy DMC: Devil May Cry. Okazało się, że brytyjska firma pracuje nad grą Hellblade, czyli nowym slasherem inspirowanym mitologią celtycką.

Brytyjskie studio Ninja Theory zdało się zapaść pod ziemię po wydaniu DMC: Devil May Cry, lecz dzisiaj na konferencji prasowej Sony na targach Gamescom dostało swoją chwilę chwały i okazało się, że firma pracuje nad nową grą zatytuowaną Hellblade. Tytuł zapowiada się na mrocznego slashera inspirowanego mitologią celtycką. Na zwiastunie zaprezentowanym przez Sony możemy zobaczyć prymitywnie wyglądającą kobietę, główną protagonistkę gry, dzierżącą miecz z wygrawerowanymi runami. Bohaterka zdaje się brać udział w jakimś rytuale, podczas którego ukrzyżowane zwłoki wydają się ożywać. Fani slasherów i zabijania potworów chyba mają na co czekać. Hellblade ukaże się najpierw na PlayStation 4 i na razie nie potwierdzono innych platform sprzętowych. Nie znamy również nawet przybliżonej daty premiery tytułu.

Studio Ninja Theory to brytyjski producent gier wideo. Firmę założono w listopadzie 2004 roku w Cambridge w Wielkiej Brytanii. W swoim dorobku przedsiębiorstwo ma takie tytuły jak Enslaved: Odyssey to the West, Heavenly Sword oraz DMC: Devil May Cry.