Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 22:01

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Aktualizacja 2.0 systemu PS4 – aplikacja YouTube i funkcja Share Play

W czasie konferencji prasowej firmy Sony Computer Entertainment na targach Gamescom, podane zostały szczegóły dotyczące wersji 2.0 systemu konsoli PlayStation 4. Największymi nowościami są: wyszukiwanie przyjaciół przy użyciu ich imienia i nazwiska, możliwość wrzucania filmików prosto do serwisu YouTube, a także funkcja Share Play, pozwalająca na grę ze znajomymi, którzy nawet nie posiadają danej gry. Zapowiedziano również PlayStation TV – urządzenie pozwalające m.in. na strumieniowanie rozgrywki z konsoli PS4 do dowolnego telewizora w danym domostwie.

Interfejs PlayStation 4 - Aktualizacja 2.0 systemu PS4 – aplikacja YouTube i funkcja Share Play - wiadomość - 2014-08-12
Interfejs PlayStation 4

W czasie konferencji prasowej firmy Sony Computer Entertainment na tegorocznych targach Gamescom w Kolonii, podane zostały szczegóły dotyczące wersji 2.0 systemu konsoli PlayStation 4. Największymi nowościami są: wyszukiwanie przyjaciół przy użyciu ich imienia i nazwiska (zamiast identyfikatora PlayStation Network), możliwość wrzucania filmików prosto do serwisu YouTube, a także zapowiadająca się na rewolucyjną funkcja Share Play, pozwalająca na grę ze znajomymi na zasadzie „wirtualnego przekazywania kontrolera”.

Najciekawsza właściwość Share Play to fakt, że zaproszony do gry współgracz nie tylko nie musi być posiadaczem danej gry, ale nawet nie będzie musiał jej ściągać. Gracz przejmujący stery może np. pomóc pokonać koledze czy koleżance uciążliwego bossa, albo zagrać . Niestety, nie wyjawiono, na jakiej zasadzie miałoby to technicznie działać. Aby skorzystać z Share Play, należy posiadać aktualną subskrypcję PlayStation Plus.

Aktualizacja systemu, zawierająca wyżej wspomniane nowości i zapewne kilka jeszcze niezapowiedzianych, zaplanowana jest na jesień.

Zapowiedziane również zostało PlayStation TV, pozwalające na strumieniowanie rozgrywki z konsoli PS4 do dowolnego telewizora w danym domostwie. Ponadto urządzenie będzie oferować możliwość grania w gry z PlayStation Vita, PSP czy PSone, a także ściągania, wypożyczania i streamowania multimediów. PlayStation TV zadebiutuje 14 listopada w regionach PAL i będzie kosztować niecałe 99 euro (około 415 złotych wg aktualnego kursu). Ponadto nabywcy otrzymają gratis trzy gry w wersji cyfrowej. Ze specyfikacją techniczną można zapoznać się pod tym adresem. Oto jak prezentuje się PlayStation TV na oficjalnym filmiku promocyjnym:

Ponadto jak pisaliśmy wcześniej w Serwisie Informacyjnym, firma Sony pochwaliła się wynikiem sprzedaży ich najnowszej konsoli, która trafiła do rąk ponad 10 milionów graczy na całym świecie.