Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 19:58

autor: Renox

Sony sprzedało 10 milionów egzemplarzy konsoli PlayStation 4

Firma Sony w czasie trwającej właśnie konferencji w ramach targów gamescom 2014 ujawniła, że udało się jej jak dotąd sprzedać 10 milionów konsol PlayStation 4. Japoński deweloper bije więc na razie tym wynikiem na głowę giganta z Redmond i jego Xbox One.

Sprzedano 10 mln. konsol PS4. - Sony sprzedało 10 milionów egzemplarzy konsoli PlayStation  - wiadomość - 2014-08-12
Sprzedano 10 mln. konsol PS4.

Podczas gdy sprzedaż Xbox One ostatnimi czasy zwolniła i jak na razie Microsoft finansowo znajduje się na minusie w kontekście zarobków na swoich konsolach, Sony święci triumfy ze swoim PlayStation 4. W trakcie swojej konferencji na gamescom 2014 Japończycy ujawnili, że jak dotąd udało się im sprzedać 10 milionów egzemplarzy wspomnianej konsoli. Co ważne, liczba ta odzwierciedla ilość sztuk, które faktycznie trafiły do końcowego konsumenta. Podobna wiadomość pojawiła się także na Twitterze firmy, gdzie producenci podziękowali jednocześnie wszystkim posiadaczom PS4 za tak duże wsparcie. Zgodzicie się chyba, że nie można było lepiej rozpocząć swojego wystąpienia, niż tak dobrze rokującą dla finansów Sony informacją.

W kwietniu informowaliśmy, że do rąk graczy trafiło ponad 7 milionów sztuk wspomnianego sprzętu i jak widać Sony nie zwalnia tempa. Co prawda Japończycy, mimo sporego sukcesu PlayStation 4, ponoszą straty, dzięki dobrym wynikom sprzedaży są one mniejsze niż w poprzednim okresie. Ciekawostkę stanowi natomiast fakt, jak bardzo zmieni się różnica na korzyść Microsoftu, kiedy to za kilka miesięcy Xbox One trafi na rynek kolejnych państw, w tym Polski. Odpowiedź na to pytanie poznamy najpewniej za jakiś czas. Jak myślicie, czy obecna sytuacja na rynku ósmej generacji konsol w kontekście wyników sprzedaży ulegnie w najbliższym czasie zmianie?

Sony informuje o sprzedaży PS4 na Twitterze.
Sony informuje o sprzedaży PS4 na Twitterze.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.