Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 19:40

autor: Meehow

Robin Williams zostanie upamiętniony w World of Warcraft

Zmarły wczoraj aktor, Robin Williams, zostanie upamiętniony w popularnym World of Warcraft, w które sam grał. Jest to efekt petycji wystosowanej przez graczy do firmy Blizzard Entertainment, dewelopera gry.

World of Warcraft - Robin Williams zostanie upamiętniony w World of Warcraft - wiadomość - 2014-08-12
World of Warcraft

Zmarły wczoraj aktor – Robin Williams, znany z takich filmów jak Good Morning, Vietnam czy Stowarzyszenie Umarłych Poetówzostanie upamiętniony w popularnym MMORPG, World of Warcraft, w które sam pogrywał. Jest to efekt petycji wystosowanej przez graczy do firmy Blizzard Entertainment. Fani Williamsa prosili twórców gry o stworzenie postaci niezależnej, która byłaby rodzajem hołdu dla niego. Chadd Nervig, techniczny projektant gry, w jednym ze swoich tweetów lakonicznie potwierdził, że deweloperzy „zajmują się tym”.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Blizzard upamiętnia zmarłą osobę w swojej najbardziej kasowej produkcji. Na powyższym obrazku widoczny jest monument znany jako In Loving Memory, który poświęcony jest przyjacielowi jednego z deweloperów. Pojawiały się również postaci niezależne, jak choćby Koiter przy Shrine of the Fallen Warrior, która upamiętnia Michela Koitera, grafika pracującego nad World of Warcraft, który zmarł w wieku dwudziestu lat, dziewięć miesięcy przed premierą gry w 2004 roku.

Robin Williams w 2011 r. (fot. Wikipedia)
Robin Williams w 2011 r. (fot. Wikipedia)

Robin Williams był amerykańskim aktorem i komikiem. Do jego najbardziej rozpoznawalnych ról należą te w takich filmach, jak Pani Doubtfire, Między piekłem a niebem czy chociażby wcześniej wspomniane Good Morning, Vietnam. Ulubioną serią gier Williamsa była The Legend of Zelda, po której nawet nazwał swoją jedyną córkę, Zeldę Williams. Zmarł w wieku 63 lat, prawdopodobną przyczyną śmierci było samobójstwo.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

World of Warcraft

World of Warcraft