Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2017, 08:29

Hellblade: Senua's Sacrifice - nowy zwiastun i informacje o ulepszeniach na PS4 Pro

Studio Ninja Theory wypuściło nowy zwiastun gry Hellblade: Senua's Sacrifice. Deweloperzy ujawnili również, na jakie ulepszenia mogą liczyć użytkownicy PlayStation 4 Pro.

HELLBLADE: SENUA’S SACRIFICE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ninja Theory
  2. Wydawca: Ninja Theory
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, PS4
  5. Data premiery: 8 sierpnia 2017 r.

Już tylko niecałe dwa tygodnie dzielą nas od premiery Hellblade: Senua's Sacrifice, czyli nowej gry akcji studia Ninja Theory, znanego z takich tytułów jak Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West czy DmC: Devil May Cry. Autorzy postanowili umilić nam oczekiwanie na debiut produkcji wypuszczając świeży zwiastun, wprowadzający w fabułę projektu.

Ponadto twórcy ujawnili, jakich ulepszeń mogą spodziewać się posiadacze PlayStation 4 Pro. Okazuje się, że użytkownicy tej konsoli otrzymają wybór pomiędzy 60 klatkami na sekundę oraz podwyższoną rozdzielczością. W tym drugim przypadku nie podano konkretów, więc najpewniej nie będzie to pełne 4K.

Hellblade: Senua's Sacrifice - nowy zwiastun i informacje o ulepszeniach na PS4 Pro - ilustracja #1

Z kolei na pecetach będziemy mogli bawić się w rozdzielczości 4K, a gra ma nie posiadać żadnych limitów wyświetlanych klatek na sekundę. Właścicieli szerokich monitorów ultrapanoramicznych ucieszyć powinna informacja, że Hellblade: Senua's Sacrifice pozwoli na wyświetlanie obrazu w formacie 21:9.

Przypomnijmy, że produkcja zmierza tylko na pecety i konsolę PlayStation 4. Obie wersje zadebiutują tego samego dnia, czyli 8 sierpnia tego roku. Dla Ninja Theory Hellblade: Senua's Sacrifice będzie jedną z najważniejszych premier w historii studia. To bowiem pierwszy tytuł, który zespół wyda na własną rękę, zamiast polegać na wsparciu i środkach wydawców. Wkrótce po ujawnieniu projektu autorzy zdradzili, że koszty zwrócą się przy 300 tysiącach sprzedanych egzemplarzy, ale było to prawie trzy lata temu i trudno ocenić, czy deweloperom udało się zmieścić w zaplanowanym budżecie.

Zainteresowanym projektem polecamy zapoznanie się z opublikowaną przez nas kilka dni temu zapowiedzią. Nasz redaktor miał okazję spędzić kilka godzin z grą i zrobiła ona na nim spore wrażenie.

  1. Graliśmy w Hellblade: Senua’s Sacrifice – krew, szaleństwo i mitologia nordycka
  2. Oficjalna strona gry