Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2017, 09:29

autor: Adrian Werner

Dragon Quest XI ukaże się na Zachodzie w 2018 r.

Dzisiaj do sprzedaży w Japonii trafiła gra Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age. Z tej okazji firma Square Enix wreszcie potwierdziła, że ta produkcja jRPG doczeka się wersji anglojęzycznej. Jej premiera nastąpi w przyszłym roku.

DRAGON QUEST XI W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Square Enix
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: jRPG
  4. Platformy: PS4, 3DS, Switch
  5. Premiera w Japonii: 29 lipca 2017 r.

Mamy dobre wieści dla fanów japońskich RPG-ów. Firma Square Enix właśnie potwierdziła, że gra Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age doczeka się anglojęzycznej wersji. Na rynkach zachodnich produkcja ma zadebiutować w przyszłym roku. Na razie nie wiemy, czy ukaże się równocześnie w Europie i Stanach Zjednoczonych. Informacje te przekazał główny projektant serii, czyli Yuji Horii, w filmiku opublikowanym na oficjalnym kanale YouTube marki.

Co jednak ciekawe, na razie nie podano, na jakie platformy trafi wersja anglojęzyczna. W Japonii tytuł zadebiutował dzisiaj na PlayStation 4 i Nintendo 3DS, a w planach jest również wydanie na Nintendo Switch. Ostatnio zdarza się, że część edycji z Kraju Kwitnącej Wiśni nigdy nie opuszcza jego granic, ale dotyczy to głównie starych konsol pokroju PlayStation 3. W przypadku Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age trudno wyobrazić sobie, aby Square Enix zdecydowało się nie wypuścić produkcji na rynku zachodnim na wszystkie trzy platformy sprzętowe.

Dragon Quest XI ukaże się na Zachodzie w 2018 r. - ilustracja #1

Warto przypomnieć, że wersje gry na PlayStation 4 i 3DS mocno się od siebie różnią. Na domowej konsoli firmy Sony dostaniemy pełną detali trójwymiarową oprawę graficzną zbudowaną w oparciu o silnik Unreal Engine.

Natomiast na przenośnym systemie Nintendo gracze będą mogli wybrać pomiędzy uproszczonym 3D a wzorowanej na 16-bitowych produkcjach dwuwymiarowej oprawie z dużymi pikselami. Na razie nie wiadomo, jak prezentować się ma wydanie na Switch.

  1. Oficjalna strona gry