Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2015, 10:00

autor: Entelarmer

Ratchet & Clank w kinach i na PS4 dopiero na wiosnę 2016 roku

Ryan Schneider ze studia Insomniac Games poinformował o przesunięciu filmowego Ratchet & Clank, który ukaże się dopiero 29 kwietnia 2016 roku. Wraz z nim obsuwę zaliczył także reboot pierwszej części serii - jego premierę wyznaczono na wiosnę tego samego roku.

Na powrót Ratcheta i Clanka przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. - Ratchet & Clank w kinach i na PS4 dopiero na wiosnę 2016 roku - wiadomość - 2015-05-14
Na powrót Ratcheta i Clanka przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.
Ratchet & Clank w skrócie
  • Producent: Insomniac Games
  • Gatunek: platformówka 3D
  • Platformy sprzętowe: PS4
  • Premiera: wiosna 2016 roku
  • Dodatkowe informacje: duży zakres zmian, zaczynając od grafiki, przez nowe poziomy i bronie, po odmienione mechanizmy rozgrywki.

Chociaż pierwsze informacje sugerowały, że Ratchet & Clank – reboot wydanej w 2002 roku platformówki studia Insomniac Games – ukaże się na PlayStation 4 w 2015 roku, to brak szczegółowych informacji pod koniec zeszłego roku wskazywał, że premiera może się nieco odwlec. Te przypuszczenia potwierdził przedstawiciel dewelopera Ryan Schneider, który poinformował o przesunięciu debiutu filmowej adaptacji przygód futrzaka i robota na 29 kwietnia 2016 roku. Jako że gra jest bezpośrednio powiązana z filmem, oznacza to przesunięcie też daty wydania tejże, choć tutaj Schneider był już nieco bardziej powściągliwy, ograniczając się do wskazania na wiosnę 2016 roku.

Pierwotnie nową wersję Ratchet & Clank zapowiadano jako remake pierwszej części serii, ale zamiary twórców są nieco bardziej ambitne. Oprócz znanych, lecz nieco zmodyfikowanych poziomów pojawią się zupełnie nowe etapy, jak również wcześniej nieobecne bronie. Rzecz jasna, graficzna warstwa produkcji będzie zupełnie nowa (jakby nie patrzeć, mówimy o różnicy dwóch generacji konsol), a twórcy obiecują, że dodatkowy czas zostanie wykorzystany na doszlifowanie poszczególnych składowych produkcji, zarówno wizualnych (płynne animacje, shadery itd.), jak dotyczących bezpośrednio rozgrywki.

Schneider zapowiedział też, że choć na film i grę poczekamy „trochę dłużej”, kolejne informacje mają ukazać się wkrótce. Czyżby na targach E3?

Film Ratchet & Clank po raz pierwszy zapowiedziano w 2013 roku. Za produkcję odpowiadają firma Sony oraz studio Rainmaker Entertainment przy współpracy z Insomniac Games. Od wczoraj znamy dość imponującą obsadę filmu, w skład której wchodzą m.in. Sylvester Stallone jako Victor, Paul Giamatti (wcielający się w Dreka, czyli głównego antagonistę) czy John Goodman użyczający głosu Grimrothowi. Cieszyć się mogą fani serii, gdyż głosy pod głównych bohaterów – Ratcheta, Clanka oraz Qwarka – podkładają znani z oryginalnych gier James A. Taylor, David Kaye, oraz Jim Ward. Reżyserią zajmuje się Jericca Cleland oraz Kevin Munroe, zaś za scenariusz odpowiada T.J. Fixman.