Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2013, 19:02

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Ratchet & Clank - film trafi do kin w 2015 roku

Firmy Blockade Entertainment i Rainmaker Entertainment ujawniły, że w 2015 roku do kin całego świata wejdzie film animowany oparty na popularnej grze wideo - Ratchet & Clank. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w produkcji znajduje się animacja Heavenly Sword, jednak będzie to o wiele mniejszy projekt.

Ratchet & Clank to jedna z najpopularniejszych serii w historii konsol PlayStation. Zabawna gra platformowa w 2015 roku trafi do kin na całym świecie za sprawą firm Blockade Entertainment i Rainmaker Entertainment. Poznaliśmy kilka informacji na temat projektu, opublikowano także trailer filmowej animacji.

Reżyserią obrazu kinowego zajmie się Jericca Cleland, która pracowała w wytwórni Pixar przy Toy Story 2 i Gdzie jest Nemo?. Scenariusz napisze TJ Fixman, czyli człowiek odpowiedzialny za większość historii opowiadanych w grach z serii Ratchet & Clank. Głosu Ratchetowi, Clankowi i Qwarkowi użyczą James A. Taylor, David Kaye i Jim Ward. Nad pracami czuwa korporacja Sony Computer Entertainment, a także deweloper gier wideo, studio Insomniac Games.

Firma Rainmaker Entertainment ma na swoim koncie niedawny film animowany Escape from Planet Earth, który został stworzony za około 40 mln dolarów. Budżetu kinowego Ratcheta i Clanka niestety nie ujawniono. Potwierdzono za to, że trwają już prace nad animowaną adaptacją gry Heavenly Sword. Wiemy jedynie, że będzie to zdecydowanie mniejszy projekt, ale nie podzielono się żadnymi konkretami.

Film Ratchet & Clank zadebiutuje w kinach w 2015 roku.

Seria Ratchet & Clank zadebiutowała na konsoli PlayStation 2 w 2002 roku. Do tej pory ukazało się 11 gier sygnowanych tą marką, z czego ostatnia, Ratchet & Clank: Załoga Q, wyszła w zeszłym roku na PlayStation 3. Naszą recenzję tej produkcji przeczytacie w tym miejscu.