Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2013, 15:36

autor: Szymon "Hed" Liebert

Jagged Alliance: Flashback już na Kickstarterze – zbiórka pieniędzy na powrót legendy

Full Control wystartowało ze zbiórką społecznościowe na Jagged Alliance: Flashback. Studio potrzebuje 350 tysięcy dolarów na ten projekt, określany mianem restartu serii. Autorzy chcą gry utrzymanej w klimatach i stylu pierwowzoru.

Jagged Alliance: Flashback walczy o fundusze na Kickstarterze. - Jagged Alliance: Flashback już na Kickstarterze – zbiórka pieniędzy na powrót legendy - wiadomość - 2013-04-23
Jagged Alliance: Flashback walczy o fundusze na Kickstarterze.

Jagged Alliance: Flashback pojawił się na Kickstarterze zgodnie z zapowiedziami studia Full Control sprzed kilku dni. Deweloper zdecydował się na akcję społecznościowe, aby zebrać pieniądze na stworzenie i wydanie nowej odsłony kultowej serii, utrzymanej w duchu pamiętnego pierwowzoru. 350 tysięcy dolarów to minimalna kwota, jaką potrzebuje producent na przywrócenie świetności serii Jagged Alliance. Na zebranie tej kwoty Full Control ma okrągły miesiąc.

Producent standardowo określił różne progi wsparcia gwarantujące pewne nagrody. Grę w postaci cyfrowej, wraz z paroma innymi elementami, otrzymamy za 25 dolarów. Flashback ma składać się z kampanii solowej rozgrywanej w systemie turowym i przy wykorzystaniu takich elementów jak chowanie się za osłonami, bogaty rozwój postaci, czy chociażby zarządzanie bazą. Platformą docelową jest PC – autorzy biorą pod uwagę systemy Windows, Mac OSX i Linux.

Z zapowiedzi deweloperów wynika, że Jagged Alliance: Flashback będzie czymś w rodzaju restartu serii. W odróżnieniu od wielu podobnych świeżych adaptacji kultowych serii, w tym przypadku mówimy o grze, która wraca do pomysłów z pierwowzoru. Chodzi o wymagającą intelektualnie grę, koncentrującą się na postaciach, broni palnej oraz strategii – takie elementy składowe marki wyróżnił przynajmniej Thomas Hentschel, szef studia Full Control.

Full Control to niewielkie studio z Kopenhagi, które specjalizuje się w tytułach taktycznych. Deweloper pracuje obecnie także nad nową adaptacją kultowej planszówki Space Hulk. Jagged Alliance to z kolei legendarna seria strategiczna, stawiająca na klimatyczną, wymagająca rozgrywkę. Niedawno marka powróciła w Jagged Alliance: Back In Action, który okazał się niezły, ale nie spełnił oczekiwań. Na rynku dostępna jest także sieciowa gra free-to-play Jagged Alliance Online.

  1. Jagged Alliance: Flashback na Kickstarterze