Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Jagged Alliance: Back in Action (PC)
OkładkaJagged Alliance: Back in Action (PC)

Jagged Alliance: Back in Action PC

Jagged Alliance 2: Reloaded

Kompleksowy remake legendarnego Jagged Alliance 2, opracowany przez studio Coreplay. Fundamentem gry jest nieliniowa kampania zabierająca nas do fikcyjnego państwa Arulco.

Strategiczne | współczesne konflikty | taktyczne | wojskowe

Jagged Alliance: Back in Action Premiera PC

9lutego2012

pudełko PL

14czerwca2012

producent: Coreplay wydawca: bitComposer Games wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Jagged Alliance: Back in Action

Gorky 17

Silent Storm

Krater

Jagged Alliance: Back in Action to mocno zmodyfikowany remake wypuszczonej w 1999 roku gry Jagged Alliance 2, która do dziś uznawana jest za jedną z najlepszych taktycznych turówek w historii komputerowej rozrywki. Autorzy wprowadzili sporo zmian do formuły rozgrywki, z których największą jest porzucenie tur na rzecz czasu rzeczywistego.

Wcielamy się w najemnika zatrudnionego w celu obalenia królowej Deidranny rządzącej niewielkim państwem znanym jako Arulco. Enrico Chivaldori (nasz nowy pracodawca) sam kiedyś był przywódcą tego kraju, ale obecna dyktatorka pozbawiła go władzy i zaprowadziła rządy terroru. By wyzwolić mieszkańców Arulco, musimy zebrać drużynę doskonale wyszkolonych profesjonalistów i wypełniając kolejne zadania doprowadzić do upadku królowej. W Jagged Alliance: Back in Action powraca większość misji oraz bohaterów z drugiej części, co jest dobrą nowiną, gdyż posiadała ona barwną galerię postaci i ciężko byłoby się z nimi pożegnać

Wszystkie podległe nam postacie mają własne cechy i zdolności, które potem rozwijają się dzięki zdobytemu na polu bitewnym doświadczeniu. Możliwości naszych podwładnych zwiększa również kupowany przez nas sprzęt (broń, pancerze itp). Warto podkreślić, że autorzy wprowadzili sporo zmian do mechaniki zabawy. Najbardziej kontrowersyjną z nich jest porzucenie systemu turowego na rzecz czasu rzeczywistego. To co zaoferowano nie jest jednak typowym RTS-em. Zastosowany system opiera się na planowaniu jednoczesnych akcji kilku postaci. Na dole ekranu mamy małe menu, gdzie każda postać dostała oddzielną półkę, na której kolejkowane są rozkazy, co umożliwia szybką ocenę kolejności konkretnych czynności. Przesuwając ikonki możemy w łatwy sposób modyfikować sekwencję akcji. Ponadto, do naszej dyspozycji oddano szeroki wachlarz dostępnych dla gracza rozkazów, dzięki czemu możemy m.in. celować w konkretne części ciała, wspinać się lub czołgać.

Gra oferuje nieliniową kampanię. Arulco podzielono na 50 sektorów, które musimy zdobyć. Ważnym elementem jest interakcja z lokalnymi mieszkańcami - mogą oni zaoferować nam pomoc lub wzmocnić liczebnie nasze oddziały. To, które sektory zaatakujemy, ma przełożenie na ilość uzyskanych pieniędzy, a to z kolei wpływa na rekrutację nowych żołnierzy i zakup dodatkowego sprzętu.

Ostatnia modyfikacja 15 czerwca 2012

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 517 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 146 głosów czytelników.

Jagged Alliance: Back in Action cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Jagged Alliance: Back in Action

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Jagged Alliance: Back in Action Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 3 GHz
  • 1 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7