Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Jagged Alliance: Crossfire (PC)

Jagged Alliance: Crossfire PC

Jagged Alliance: Crossfire to pierwsze samodzielne rozszerzenie do gry strategicznej z elementami cRPG - Jagged Alliance: Back in Action. Dodatek oferuje nową kampanię, w której dowodzony przez graczy oddział najemników M.E.R.C.

To jest dodatek do gry Jagged Alliance: Back in Action.

Strategiczne | współczesne konflikty | taktyczne | najemnicy

PC Windows
Okładka Jagged Alliance: Crossfire (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24sierpnia2012

19października2012

pudełko PL

Pół roku po premierze gry Jagged Alliance: Back in Action w ręce graczy trafiło pierwsze samodzielne (a więc możliwe do uruchomienia także bez bazowej gry) rozszerzenie. Za deweloping Jagged Alliance: Crossfire ponownie odpowiada ekipa monachijskiego studia Coreplay, która tym razem postanowiła skoncentrować się na zwiększeniu różnorodności zabawy.

Akcja rozszerzenia osadzona została w niewielkim azjatyckim państewku. Niegdyś spokojna Khanpaa nękana jest przez bandy najemnych żołnierzy odpowiedzialnych za krwawe masakry na miejscowej ludności. Niestety, społeczność międzynarodowa nie ma zamiaru interweniować w tej sprawie. Nie widząc innego wyjścia z sytuacji Behnam Atiqullah, ambasador akredytowany przy ONZ decyduje się zwalczyć ogień ogniem i zatrudnić najemników z organizacji M.E.R.C.

Wzorem Jagged Alliance: Back in Action gracz przejmuje dowodzenie nad niewielkim oddziałem żołnierzy. Główna lokacja, czyli Khanpaa podzielona została na 10 sektorów, w których wykonać należy poszczególne misje. Tym razem gracze mogą dobrać członków oddziału spośród 50 wysokiej klasy specjalistów (o 10 więcej niż w bazowej grze). Twórcy postarali się również o nowe elementy uzbrojenia i ekwipunku, bardziej wymagających przeciwników, a także 20 kolejnych osiągnięć do uzyskania.

Pod względem mechaniki Jagged Alliance: Crossfire stanowi wierną kopię rozwiązań podstawowej wersji gry. Rozgrywka, która powinna zapewnić od 15 do 20 godzin zabawy, łączy elementy drużynowej gry taktycznej, strategii turowej, RTS-a, cRPG oraz symulacji ekonomicznej. Deweloperzy pozostali wierni m.in. systemowi walki „plan & go”, a jedyną poważniejszą zmianą jest możliwość aktywowania opcjonalnego trybu pola widzenia (line of sight).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 6.28 / 10 na podstawie 61 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 3.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Jagged Alliance: Crossfire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Jagged Alliance: Crossfire

PC Windows

Rekomendowane: Core i5 3 GHz, 1 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Recenzja Jagged Alliance: Crossfire - rozszerzenia Back in Action

Recenzja 24 sierpnia 2012, 14:35

W Crossfire szczególnie opłaca się bronić granic samymi najemnikami – z jednej strony mamy kontrolę nad polem walki, a do tego herosi zbierają punkty doświadczenia, potrzebne do ich rozwoju. Co więcej, dość prostacka konstrukcja świata, oparta na dwóch „tunelach” zbiegających się na przeciwległych krańcach mapy, sprawia, że przechwytywanie wrogich patroli to pestka. Z odparciem samego oddziału napastników jest już gorzej. Banalna taktyka bezrozumnej szarży na nasze pozycje stawia nas często na przegranej pozycji. Z bronią ciężko, z amunicją do niej jeszcze gorzej, a wróg, nie zważając na straty, rzuca przeciwko nam coraz większe bandy dobrze przygotowanych żołnierzy. Momentami lepiej wpuścić sekciarzy do danego obszaru, aby następnie spokojnie ich wytłuc, gdyż – jak wspomniałem – w defensywie sztuczna inteligencja jest totalnie pasywna.