Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2012, 19:01

autor: Olek

Samodzielny dodatek do gry Jagged Alliance: Back in Action ukaże się latem

Firmy Kalypso Media oraz bitComposer Games poinformowały, że latem w dystrybucji elektronicznej pojawi się Jagged Alliance: Crossfire – samodzielny dodatek do strategii Jagged Alliance: Back in Action. Tym razem gracze będą musieli stawić czoła najemnikom nękającym ludność Khanpaa.

 Samodzielny dodatek do gry Jagged Alliance: Back in Action ukaże się latem - ilustracja #1

W lutym br., po kilkunastu latach przerwy, fani cyklu Jagged Alliance doczekali się remake'u drugiej części serii i choć gra Jagged Alliance: Back in Action chyba nikogo nie zwaliła z nóg, to ekipa deweloperska studia Coreplay pracuje nad pierwszym, samodzielnym dodatkiem do swego dzieła. Zgodnie z deklaracjami twórców, rozszerzenie Jagged Alliance: Crossfire powinno zapewnić od 15 do 20 godzin zabawy.

Akcja dodatku, który latem ukaże się w dystrybucji cyfrowej, przeniesie graczy do Khanpaa – malowniczego kraju nękanego brutalnymi atakami najemnych żołnierzy. Ambasador Behnam Atiqullahs postanawia położyć kres krwawym masakrom ludności i zleca organizacji M.E.R.C. uporanie się z problemem.

 Samodzielny dodatek do gry Jagged Alliance: Back in Action ukaże się latem - ilustracja #2
W rozszerzeniu Jagged Alliance: Crossfire najemnikom z M.E.R.C. przyjdzie stanąć w obronie mieszkańców Khanpaa.

Poza nową kampanią i związanymi z nią lokacjami, Jaggad Alliance: Crossfire powiększy zestaw dostępnych najemników do 50, wprowadzi nowe rodzaje uzbrojenia, a także nowych przeciwników i blisko 20 kolejnych osiągnięć do uzyskania.

 Samodzielny dodatek do gry Jagged Alliance: Back in Action ukaże się latem - ilustracja #3Seria Jagged Alliance zadebiutowała w 1994 roku na komputerach PC. Ryzykowny pomysł wprowadzenia do strategii z rodzaju drużynowych gier taktycznych elementów cRPG sprawił, że dzieło studia Mad Labs Software zyskało spory rozgłos, co jednak nie przełożyło się na wielki sukces komercyjny. Po przejęciu przez firmę Sir-Tech Software zespół deweloperski przygotował sequel. Wydana w 1999 roku gra Jagged Alliance 2 doczekała się kilku rozszerzeń (m.in. Jagged Alliance: Wildfire) i statusu tytułu kultowego. Próby wskrzeszenia cyklu podejmowane były kilkukrotnie. Udało się to ostatecznie w tym roku firmie bitComposer Games, która w lutym wypuściła Jagged Alliance: Back in Action.

 Samodzielny dodatek do gry Jagged Alliance: Back in Action ukaże się latem - ilustracja #4
Deweloperzy obiecują, że rozszerzenie zapewni do 20 godzin zabawy.
  1. Jagged Alliance bez tur. Czy to mogło się udać? - recenzja gry Jagged Alliance: Back in Action
  2. Oficjalna strona internetowa gry Jagged Alliance: Back in Action