Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Jagged Alliance 2: Wildfire (PC)

Jagged Alliance 2: Wildfire PC

Jagged Alliance 2: Wildfire to ulepszona wersja popularnej turowej gry strategicznej, wprowadzonej do globalnej sprzedaży pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku.

Strategiczne | turowe | współczesne konflikty | taktyczne

PC Windows
Okładka Jagged Alliance 2: Wildfire (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8marca2004

9grudnia2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jagged Alliance 2: Wildfire to ulepszona wersja popularnej turowej gry strategicznej (przebieg wydarzeń ukazany w rzucie izometrycznym), wprowadzonej do globalnej sprzedaży pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Wzbogacona edycja powstała na bazie nieoficjalnej modyfikacji podstawowego wariantu programu, stworzonej przez Rosjanina nazwiskiem Serge Popov.

Pod dowództwo użytkownika trafia kilkuosobowy oddział o charakterze militarnym, a głównym celem zabawy jest wyeliminowanie potężnej grupy handlarzy narkotyków na zlecenie amerykańskich organów administracyjnych. Chociaż ponownie uczestniczymy w działaniach wojskowych w fikcyjnym tropikalnym państwie Arulco, to inne aspekty aplikacji prezentują niemal idealną zgodność ze światem realnym. Zbliżeniu do warunków rzeczywistych uległy m.in. następujące elementy:

  • Roślinność i przyroda martwa.
  • Zabudowania (zaimplementowano pola minowe, wieże strażnicze itp.).
  • Uzbrojenie (zbalansowanie standardowych rodzajów broni i wdrożenie nowych typów narzędzi ofensywnych – np. pistolet maszynowy MP5A3 i UZI oraz karabiny HK33, HK MSG90 i V-94).
  • Oprawa dźwiękowa.

Ponadto znacznie przemodelowano strukturę misji, zwiększając wagę zadań pobocznych. Całość wieńczy rozszerzona liczba przeciwników i usprawniony system Sztucznej Inteligencji, sterujący ich poczynaniami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 536 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Gry podobne do Jagged Alliance 2: Wildfire

Wymagania wiekowe Jagged Alliance 2: Wildfire

16+

Wymagania sprzętowe Jagged Alliance 2: Wildfire

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 128MB RAM
  • karta grafiki 4MB
  • 1 GB HDD
Zapowiedziano remake Jagged Alliance 2
Zapowiedziano remake Jagged Alliance 2

wiadomość20 sierpnia 2010

Wczoraj informowaliśmy o nadchodzącej przeglądarkowej adaptacji serii Jagged Alliance. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, co szykuje dla fanów cyklu bitComposer Games. Niemiecki wydawca ujawnił bowiem, że trwają również prace nad odświeżoną graficznie wersją legendarnej drugiej części.

Powstaje Jagged Alliance Online - sieciowa odsłona kultowej serii
Powstaje Jagged Alliance Online - sieciowa odsłona kultowej serii

wiadomość19 sierpnia 2010

2011 rok przyniesie premierę sieciowej wersji klasycznej serii turowych gier strategicznych Jagged Alliance, opowiadającej o działaniach oddziału najemników. Produkcja, nosząca tytuł Jagged Alliance Online, zostanie opracowana we współpracy niemieckich firm bitComposer Games, Amigo, specjalizującej się w wydawaniu gier przeglądarkowych, a także studia Cliffhanger Productions.

Powstanie film na kanwie serii Jagged Alliance
Powstanie film na kanwie serii Jagged Alliance

wiadomość10 marca 2007

Trzynasty rok już funkcjonuje w elektroniczno-rozrywkowej rzeczywistości seria Jagged Alliance, która przez wielu użytkowników PeCetów uznawana jest za kultową. Popularność tego cyklu strategii turowych spowodowała, że właśnie podpisano umowę, dotyczącą przeniesienia niniejszej marki na srebrny ekran.

Nowe informacje o Jagged Alliance 3
Nowe informacje o Jagged Alliance 3

wiadomość28 grudnia 2006

Tuż przed Świętami informowaliśmy was o tym, że trzecia część turowej gry taktycznej Jagged Alliance zostanie oparta na silniku Silent Storm. Po zawirowaniach związanych z zerwaniem współpracy przez Strategy First z developerem GFI Russia prace mogły ruszyć pełną parą po nawiązaniu porozumienia z firmami F3 Games oraz Akella. Oto garść informacji, jakie udało się zdobyć na temat nadchodzącej gry.

Jagged Alliance 3 powstanie na silniku gry Silent Storm
Jagged Alliance 3 powstanie na silniku gry Silent Storm

wiadomość21 grudnia 2006

Jak informowaliśmy Was 10 dni temu, wszystko wskazuje na to, że seria Jagged Alliance w końcu doczeka się trzeciej odsłony. Przypominamy, że po ponad dwuletniej współpracy Strategy First rozstał się z rosyjską firmą MiST Land.