Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2010, 11:05

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano remake Jagged Alliance 2

Wczoraj informowaliśmy o nadchodzącej przeglądarkowej adaptacji serii Jagged Alliance. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, co szykuje dla fanów cyklu bitComposer Games. Niemiecki wydawca ujawnił bowiem, że trwają również prace nad odświeżoną graficznie wersją legendarnej drugiej części.

Wczoraj informowaliśmy o nadchodzącej przeglądarkowej adaptacji serii Jagged Alliance. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, co szykuje dla fanów cyklu bitComposer Games. Niemiecki wydawca ujawnił bowiem, że trwają również prace nad odświeżoną graficznie wersją legendarnej drugiej części.

Zapowiedziano remake Jagged Alliance 2 - ilustracja #1

Projekt nazwany został Jagged Alliance 2: Reloaded i w założeniach ma podciągnąć pierwowzór do współczesnych standardów. Co to konkretnie oznacza? Trójwymiarową grafikę, usprawniony interfejs oraz serię rozbudowanych samouczków, które zaznajomią żółtodziobów ze wszystkimi mechanizmami gry. Premiera Jagged Alliance 2: Reloaded zapowiadana jest na przyszły rok, a na razie wypuszczono kilka screenów pozwalających porównać nową wersję z oryginałem.

Przypomnijmy, że bitComposer Games nabyło prawa do marki Jagged Alliance w marcu tego roku. Od razu zapowiedziano również, że powstanie trzecia odsłona cyklu. Przeglądarkowa adaptacja i remake drugiej części pokazują, że niemiecki wydawca ma bardzo ambitne plany względem tej serii i jego podejście do ponownego wprowadzenia jej na rynek jest dobrze przemyślane. Nie da się ukryć, że oczekiwania fanów odnośnie Jagged Alliance 3 są olbrzymie, dlatego lepiej, by twórcy wpierw odtworzyli na nowym silniku mechanikę drugiej części, a dopiero potem na tej bazie budowali pełnowymiarową kontynuację.

Zapowiedziano remake Jagged Alliance 2 - ilustracja #2

Od czasu zamknięcia w 2001 roku studia Sir-Tech miłośnicy cyklu nie mieli łatwego życia. Wraz z upadkiem twórców, prace nad trzecią częścią zostały naturalnie zawieszone. Pierwszą próbę wskrzeszenia serii podjęło trzy lata później Strategy First. Produkcję aż dwóch kontynuacji (Jagged Alliance 3D oraz Jagged Alliance 3) powierzono rosyjskiemu zespołowi MiST land South. Nie był on znany z tworzenia gier wysokiej jakości, co wywołało spory niepokój miłośników marki. Obawy te okazały się uzasadnione i ostatecznie niezadowolone z rezultatów Strategy First zdecydowało się zerwać współpracę z tym studiem deweloperskim.

Postanowiono zacząć od zera i produkcję nad trzecią częścią rozpoczęły się od nowa w F3 Games. Fani wiązali z takim obrotem sprawy spore nadzieje, zwłaszcza gdy okazało się, że gra ma działać na ulepszonym silniku wspaniałego Silent Storm. Niestety, projekt zaliczał jedno opóźnienie za drugim i ostatecznie także on został pod koniec zeszłego roku skasowany. Gra bitComposer Games stanowić więc będzie już czwartą próbę stworzenia Jagged Alliance 3, co stanowi chyba rekord w branży gier. Miejmy nadzieję, że niemiecki upór zapewni triumf tam, gdzie polegli Kanadyjczycy i Rosjanie.

Zapowiedziano remake Jagged Alliance 2 - ilustracja #3

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej