Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Jagged Alliance 3 (2006) (PC)
OkładkaJagged Alliance 3 (2006) (PC)

Jagged Alliance 3 (2006) PC

Kolejna odsłona legendarnej serii gier strategicznych. Werbujemy najemników, uzbrajamy ich, a następnie wysyłamy na misje. System walki jest turowy i pozwala na bardzo dokładne sterowanie podwładnymi, wliczając w to w jakie części ciała będą celowali.

Strategiczne | turowe | współczesne konflikty | taktyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jagged Alliance 3 (2006) Premiera PC

anulowana

producent: F3 Games wydawca: bitComposer Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Jagged Alliance 3 (2006)

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel

Jagged Alliance 2

Gorky 21

Ten wpis dotyczy anulowanego projektu. Jeśli szukasz gry Jagged Alliance 3 zapowiedzianej w 2021 roku, kliknij tutaj.

Jagged Alliance 3 to turowa gra strategiczna opowiadająca o działaniach oddziału najemników. Fabuła przedstawia się następująco: prezydent pewnej bananowej republiki zmaga się z powstaniem. Sąsiednie państwo, korzystając z sytuacji, dokonuje ataku w celu powiększenia swojego terytorium. Na dokładkę w targanym powstaniem i najechanym przez sąsiada kraju pewna międzynarodowa korporacja przeprowadza niebezpieczne i straszliwe w skutkach eksperymenty. Mamy możliwość przyłączenia się do jednej z czterech stron konfliktu. W rozgrywce bierze udział także piąta, niegrywalna frakcja, związana z wątkiem fantastycznym.

W Jagged Alliance 3, podobnie jak w poprzednich częściach cyklu, dowodzimy oddziałem najemników (do wyboru jest 40 postaci o różnych cechach i zdolnościach), którym możemy wydawać szczegółowe rozkazy. Kolejność przeprowadzania akcji zależy od wartości cechy „inicjatywa” danej postaci. Po mapie świata drużyna może przemieszczać się piechotą albo przy wykorzystaniu pojazdów. Na mapie taktycznej z kolei oddział zmuszony jest poruszać się na nogach, a pojazdy można wykorzystać jako magazyny na zbędne w danej chwili przedmioty.

Jak przystało na strategiczną grę wojenną, do swojej dyspozycji mamy rozbudowany arsenał broni. Znający poprzednie części serii rozpoznają niektóre elementy uzbrojenia. Ponadto dołączone zostało nieco nowych modeli broni, a także wprowadzono sporo odmiennych typów amunicji i pancerza. Najemnicy mogą skorzystać również ze stacjonarnych ciężkich karabinów maszynowych.

Co charakterystyczne, w Jagged Alliance 3 nie ma systemu mikro-zarządzania ani ekonomii znanych z poprzednich odsłon serii. Zamiast tego autorzy wybrali większe skoncentrowanie rozgrywki na walce. Nasz dochód w dużej mierze stanowią pieniądze otrzymywane za wykonanie poszczególnych misji, mamy jednak możliwość podreperowania budżetu poprzez handel z napotkanymi kupcami.

Gra powstała na zmodyfikowanym silniku Silent Storm, z poprawioną oprawą graficzną, ulepszoną fizyką, efektami specjalnymi oraz modelem zniszczeń. Teren działań przedstawiony został w rzucie izometrycznym. Główne lokacje i misje są zaprojektowane. Poza nimi czekają na nas również losowo generowane wydarzenia.

Z myślą o graczach, którzy uważają, że w produkcji tego typu nie ma miejsca na elementy fantastyczne, autorzy przewidzieli możliwość ich wyłączenia. Możemy to uczynić z poziomu opcji gry.

Ostatnia modyfikacja 21 września 2021

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 5.8 / 10 na podstawie 685 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jagged Alliance 3 (2006): 16+