Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Laser Squad Nemesis (PC)

UFO: Gniew Boga PC

Laser Squad Nemesis

Laser Squad Nemesis to turowa gra taktyczna (klimaty S-F) przeznaczona do rozgrywki jedno i dwuosobowej (przez e-mail lub w trybie hotseat). Warto zauważyć, iż pracowali nad nią autorzy serii X-Com.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Laser Squad Nemesis (PC)

producent: CODO Technologies

wydawca: Just Play

wydawca PL: OniGames

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5lutego2002

20stycznia2004

pudełko PL

Laser Squad Nemesis to turowa gra taktyczna (klimaty S-F) przeznaczona do rozgrywki jedno i dwuosobowej (przez e-mail lub w trybie hotseat). Warto zauważyć, iż pracowali nad nią autorzy serii X-Com. Zasada prowadzenia rozgrywki polega na wcieleniu się w dowódcę jednej z trzech armii (Laser Marines, Machina lub Spawn) i przeciwstawienie się oponentowi. Skład naszego wojska sami konfigurujemy przed bitwą, poczym toczymy walki (każda tura trwa 10 sekund).

Program posiada sporą ilość ciekawych scenariuszy i zróżnicowanych map/pól walki (około 30, a poza tym w sieci znajdziemy dużo dodatków rozszerzających podstawową wersję gry, jak np. nowe mapy). W LSN występują różnorodne jednostki wojskowe i sprzęt militarny, m.in.: snajperzy, medycy, grenadierzy, zwykli piechurzy, różnego rodzaju duże i małe roboty.

Grę można pobrać z jej oficjalnej strony (wersja 2-01 –zajmuje 10.8Mb), tam też znajdziemy elektroniczną wersje instrukcji obsługi gry (manual), najnowsze łatki i świeże informacje ze świata gry. Wersja darmowa jest jednak znacznie ograniczona względem wersji pudełkowej Laser Squad Nemesis i pozwala na odbycie tylko trzech walk z żywym przeciwnikiem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Wymagania wiekowe Laser Squad Nemesis

12+

Wymagania sprzętowe UFO: Gniew Boga

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • CPU 400MHz Intel/AMD
  • 64MB RAM
Twórca X-Com pracuje nad nową turówką
Twórca X-Com pracuje nad nową turówką

wiadomość17 sierpnia 2010

O Julianie Gollopie, czyli autorze cyklu X-Com od wielu lat było cicho. Twórca zabrał jednak wreszcie głos i ujawnił, że pracuje nad kolejną turówką. Wiele wskazuje na to, że może nią być opracowywana z myślą o Nintendo 3DS gra z serii Ghost Recon.

Laser Squad Nemesis - kampania dla jednego gracza

wiadomość10 kwietnia 2004

Jak to już anonsowaliśmy wcześniej, bracia Gollop, twórcy serii X-Com dotrzymali słowa i poinformowali o dodaniu do turowej strategii Laser Squad Nemesis, trybu dla pojedynczego gracza. Tak więc wszyscy gracze, którzy z nieufnością patrzą na wieloosobowe rozgrywki sieciowe będą mogli również dołączyć do rzeszy fanów Laser Squad. Gra jest dostępna bezpośrednio z sieci za 19.95 USD (ok. 75 zł). W cenie tej otrzymamy oprócz gry także możliwość darmowych poprawek przez 2 lata oraz miesięczną subskrypcję na grę sieciową.

Jednoosobowa wersja strategii turowej Laser Squad Nemesis od twórców marki X-COM

wiadomość4 lutego 2004

Dotychczas turowa gra strategiczna online o tytule Laser Squad Nemesis, stworzona przez autorów UFO: Enemy Unknown oraz X-COM: Terror from the Deep i X-COM: Apocalypse, dostępna była wyłącznie dla Internautów dzięki specjalnej witrynie sieciowej lub standardowemu systemowi dystrybucji (vide news z 6 czerwca 2003). Według studia CODO Technologies rzeczony program będzie osiągalny również w wersji, dedykowanej pojedynczemu użytkownikowi.