Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2021, 21:39

Jagged Alliance 3 z trailerem i gameplayem; premiera „wkrótce”

THQ Nordic zapowiedziało dziś grę Jagged Alliance 3. Na razie dostaliśmy jedynie trailer z fragmentami gameplaya, ale tytuł ma zadebiutować „już wkrótce” na pecetach.

Na dzisiejszym pokazie firmy THQ zaprezentowano kilka nowych odsłon kultowych marek. Powód do świętowania mają fani serii Jagged Alliance, bowiem zapowiedziana została trzecia część cyklu. Co więcej, ma się ona ukazać „wkrótce” na PC. Poniżej możecie obejrzeć jej pierwszy trailer zawierający fragmenty gameplaya.

Twórcy ze studia Haemimont Games zapewniają, że w trójce w nasze ręce zostanie oddany zespół oryginalnych najemników – w tym wielu znanych z poprzednich odsłon serii. Wraz z postępami w rozgrywce będą oni zyskiwali specjalne premie, a także dostęp do broni i wyposażenia, które dostosujemy do własnego stylu zabawy.

Jagged Alliance 3 rozegra się w pogrążonym w chaosie państwie Grand Chien. W dręczonym podziałami kraju dokona się przewrót, w którego efekcie zniknie prezydent, a władzę przejmie organizacja paramilitarna „Legion”. Naszym zadaniem będzie odszukanie zaginionej głowy państwa, ale to nie znaczy, że przywrócenie dawnego porządku to jedynce możliwe zakończenie gry. Deweloperzy zapowiadają nieliniową fabułę – możliwą do ukończenia tak w pojedynkę, jak i w sieciowym trybie kooperacji – w której to my zadecydujemy o losie Grand Chien. Niezależnie od tego, jakich wyborów ostatecznie dokonamy, w drodze do celu przyjdzie nam m.in. walczyć w turowych starciach, zdobywać i kontrolować kolejne terytoria czy szkolić tubylców.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej