Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2010, 11:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Dragon Age II z opcją importu starych zapisów gry

Jeśli graliście w Dragon Age: Początek i macie zachowane na dysku swoje save’y, warto rozważyć ich przechowanie przez dłuższy czas. Firma BioWare potwierdziła bowiem, że zawrze w Dragon Age II możliwość importowania zapisanych stanów gry z pierwowzoru.

Jeśli graliście w Dragon Age: Początek i macie zachowane na dysku swoje save’y, warto rozważyć ich przechowanie przez dłuższy czas. Firma BioWare potwierdziła bowiem, że zawrze w Dragon Age II możliwość importowania zapisanych stanów gry z pierwowzoru.

Okazuje się, że nasze decyzje podjęte w pierwszej części serii nie pozostaną bez wpływu na wydarzenia w kontynuacji. W zapisach zarejestrowane są najważniejsze wybory, które następnie będą mogły być odczytane w zapowiedzianej na marzec przyszłego roku produkcji.

Twórcy wyraźnie idą tutaj śladem swojego poprzedniego projektu – Mass Effect 2. Tam również obecna była taka funkcja, dzięki czemu gra zapamiętywała wygląd postaci z oryginału oraz podjęte decyzje, które rzutowały później w pewien sposób na fabułę „dwójki”. Ponieważ patent ten został bardzo dobrze przyjęty przez graczy, postanowiono zawrzeć go w kolejnym tytule.

Dragon Age II z opcją importu starych zapisów gry - ilustracja #1

Podstawową różnicą w działaniu owej kompatybilności będzie brak możliwości przeniesienia swojego bohatera z pierwszej do drugiej odsłony Dragon Age II. Jak wiadomo, w najnowszej części głównym protagonistą będzie niejaki Hawke i w żaden sposób nie będzie można tego zmienić.

Mimo to w kontynuacji trafimy do wielu miejsc znanych z pierwowzoru i mogą one wyglądać nieco inaczej w zależności od tego, co zrobiliśmy w poprzedniczce. Także mieszkańcy danych lokacji bedą inaczej się zachowywać lub nawet przestać odgrywać znaczące role, o ile wcześniej czegoś nie dokonaliśmy. Oczywiście nie wiemy jakie konkretnie decyzje z Dragon Age: Początek wpłyną na wydarzenia w sequelu. Patrząc jednak na Mass Effect 2 już teraz można powiedzieć, że będą to zależności z łatwością dostrzegalne dla gracza.

Jak dowiedzieliśmy się na wtorkowej konferencji firmy Electronic Arts podczas targów gamescom 2010, Dragon Age II ukaże się 11 marca 2011 roku w Europie równocześnie na komputery PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Twórcy obiecują między innymi jeszcze bardziej złożoną historię niż w oryginale, zatem spodziewamy się, że nasze postępy w nim rzeczywiście będą miały znaczące odzwierciedlenie w nadchodzącej pozycji.