Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2006, 09:24

autor: Łukasz Malik

Jagged Alliance 3 powstanie na silniku gry Silent Storm

Jak informowaliśmy Was 10 dni temu, wszystko wskazuje na to, że seria Jagged Alliance w końcu doczeka się trzeciej odsłony. Przypominamy, że po ponad dwuletniej współpracy Strategy First rozstał się z rosyjską firmą MiST Land.

Jak informowaliśmy Was 10 dni temu, wszystko wskazuje na to, że seria Jagged Alliance w końcu doczeka się trzeciej odsłony. Przypominamy, że po ponad dwuletniej współpracy Strategy First (właściciel praw do serii JA) rozstał się z rosyjską firmą MiST Land (obecnie GFI Russia), która miała stworzyć gry Jagged Alliance 3, Jagged Alliance 3D oraz Disciples III. O powodach rozstania możecie poczytać w tym wywiadzie.

Jagged Alliance 3 powstanie na silniku gry Silent Storm - ilustracja #1
Jagged Alliance 3 – gwóźdź do trumny serii czy zwiastun jej odrodzenia?

Na szczęście dla fanów serii Disciples i Jagged Alliance, Strategy First znalazł nowych partnerów. Developingiem Jagged Alliance 3 zajmuje się firma F3 Games we współpracy z Akellą. Na niezwykle skromnej stronie F3 znajdziemy jedynie oferty pracy oraz informacje, że trzecia odsłona taktycznej gry będzie „napędzana” silnikiem Silent Storma. Engine niby dobry, ale sami przyznacie, dość leciwy i mocno przez Rosjan eksploatowany. Wydany rok temu Hammer & Sickle mocno trącił myszką, o grach Night Watch i Day Watch nie wspominając. Mam nadzieję, że programiści i graficy z F3 Games wycisną z tego silnika nieco więcej.

Jako ciekawostkę dodam, że po rozstaniu się Strategy First z GFI, gra znana wcześniej jako Jagged Alliance 3D ukaże się na rosyjskim rynku już niedługo, pod zmienionym tytułem. Zobaczymy wówczas czy rozwód z twórcami Paradise Cracked i ALFA Antiterror był słuszną decyzją.