Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2012, 09:45

autor: Muninn

Premiera Jagged Alliance: Crossfire przesunięta na wrzesień

Samodzielny dodatek do gry Jagged Alliance: Back in Action ukaże się na początku jesieni. Jagged Alliance: Crossfire zapewni około 15 godzin zabawy, a oprócz tego wzbogaci podstawową zawartość o m.in. 10 nowych najemników i lokacji.

Pierwotnie premiera gry taktycznej z elementami RPG Jagged Alliance: Crossfire została zapowiedziana na czerwiec, jednakże potem termin wydania samodzielnego dodatku do Jagged Alliance: Back in Action uległ przesunięciu. Wczoraj wydawca tytułu, firma bitComposer Games, poinformował, że produkcja ukaże się we wrześniu tego roku na PC.

W trakcie rozgrywki gracz przenosi się do azjatyckiego państwa Khanpaa, w którym ludność cywilna atakowana jest przez bandy najemników. Żeby pozbyć się agresorów, przedstawiciel kraju wzywa na pomoc żołnierzy z organizacji M.E.R.C., którymi przyjdzie nam dowodzić.

Dodatkowa zawartość samodzielnego rozszerzenia Jagged Alliance: Back in Action to m.in.:

  • 10 nowych najemników (razem będzie ich 50),
  • 10 nowych map,
  • 20 dodatkowych osiągnięć do zdobycia,
  • nowe uzbrojenie, wrogowie oraz ekwipunek.
  • ulepszona grafika i interfejs,
  • lepsze AI.

Według twórców, Jagged Alliance: Crossfire zapewni około 15 godzin zabawy. Poniżej prezentujemy kilka nowych screenów, udostępnionych przez wydawcę tytułu.

Premiera Jagged Alliance: Crossfire przesunięta na wrzesień - ilustracja #2Jagged Alliance: Back in Action to remake kultowej gry taktycznej z 1999 roku, noszącego tytuł Jagged Alliance 2. W trakcie zabawy dowodzimy grupą najemników, których zadaniem jest wyzwolenie państwa Arulco spod reżimy złej królowej Deidranny. Wszyscy nasi podkomendni mają własne cechy i umiejętności, rozwijane w miarę zdobywania doświadczenia na polu walki. Oprócz tego ich przydatność można zwiększyć przez zakup odpowiedniego sprzętu.

  1. Oficjalna strona firmy bitComposer
  2. Oficjalna strona gry Jagged Alliance: Back in Action
  3. Recenzja gry Jagged Alliance: Back in Action