Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2012, 09:20

autor: Sarge

Wystartowała wirusowa kampania reklamowa gry Grand Theft Auto V?

Istnieje wiele przesłanek wskazujących na to, że możemy być świadkami początku wirusowej kampanii reklamowej gry Grand Theft Auto V. Firma Rockstar Games założyła bowiem oficjalną stronę internetową oraz twitterowe konto fikcyjnej sekty religijnej znanej fanom tej serii.

Wszystko wskazuje na to, że firma Rockstar Games rozpoczęła wirusową kampanię reklamową gry Grand Theft Auto V. Amerykański wydawca zarejestrował bowiem stronę internetową fikcyjnej sekty religijnej, a także uruchomił jej konto na Twitterze.

Oba serwisy są poświęcone inicjatywie Epsilon Program, która wielokrotnie pojawiała się m.in. w grze Grand Theft Auto: San Andreas. Wzmianki o tej sekcie religijnej były obecne w wirtualnych audycjach radiowych, czy nawet w rozmowach między postaciami występującymi w niektórych odsłonach popularnej serii. Inicjatywa jest parodią Scjentologii – sekty założonej w 1951 roku jako alternatywa dla psychologii, z czasem określanej „stosowaną filozofią religijną”.

Wystartowała wirusowa kampania reklamowa gry Grand Theft Auto V? - ilustracja #1
Strona zachęca do przyłączenia się do organizacji religijnej

Otwarcie oficjalnej strony Epsilon Program z pewnością nie jest przypadkiem – tym bardziej, że domenę zarejestrowała firma Rockstar Games, będąca wydawcą cyklu Grand Theft Auto. Serwis zawiera wiele kontrowersyjnych informacji na temat sekty, czy historii Ziemi. Strona została wzbogacona o konto na Twitterze, które śledzi już ponad 3500 osób.

Otwarcie wspomnianej witryny można potraktować jako rozpoczęcie kampanii reklamowej gry Grand Theft Auto V. Jest to bowiem najbardziej oczywisty cel, w jakim serwis oraz twitterowe konto mogły zostać założone. Dla fanów serii jest to bardzo dobra wiadomość, która może oznaczać, że niedługo akcje promujące długo oczekiwaną produkcję ruszą pełną parą. Niestety, niedawno zostało potwierdzone, że z pewnością niczego nowego nie dowiemy się na targach gamescom (15-19 sierpnia).

Grand Theft Auto V to kolejna odsłona jednej z najbardziej popularnych serii gier wideo na świecie. Na razie została zapowiedziana wyłącznie na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 – można więc spodziewać się, że najpierw ukaże się na tych platformach sprzętowych. Jest jednak całkiem prawdopodobne, że w późniejszym terminie zadebiutuje także pecetowa wersja.