Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2012, 20:40

Far Cry 3 - trailer kampanii co-op

W sieci pojawił się trailer kampanii co-op w grze Far Cry 3. Dzięki filmowi poznamy głównych bohaterów i fabułę tego trybu oraz przyjrzymy się fragmentom gameplayu, prezentującym różne aspekty wspólnej zabawy.

Firma Ubisoft udostępniła kilkuminutowy film prezentujący rozgrywkę w trybie kooperacji w grze Far Cry 3. Poza fragmentami gameplayu, dostarcza on nam także nowych informacji na temat fabuły tytułu.

Akcja kampanii co-op rozgrywa się na sześć miesięcy przed wydarzeniami przedstawionymi w trybie singleplayer. Gracze wcielają się w jedną z czterech zupełnie nowych postaci: niezrównoważonego Calluma, byłego policjanta Leonarda, wojskową medyk Tishę oraz eksgangstera Mikhaila, który chce rozpocząć nowe życie wraz z rodziną z dala od jakichkolwiek kłopotów. Wszyscy należą do załogi statku SS Astrid, który został sprzedany przez jego kapitana watażce o imieniu Hoyt. Łódź trafiła w jego ręce wraz ze wszystkimi ludźmi i towarami na pokładzie. Bohaterowie postanawiają stawić opór uzbrojonym napastnikom, a następnie udają się na wyspę, na której przebywa Hoyt i kapitan. Ich cel jest prosty – zemścić się na obydwu i odzyskać zaległe wypłaty oraz pieniądze, jakie trafiły do kieszeni byłego dowódcy. Kampania będzie posiadała własne przerywniki filmowe oraz wiele nagranych linii dialogowych, dzięki którym poznamy lepiej bohaterów oraz przypatrzymy się ich walce z przeciwnościami losu.

Rozgrywka w co-opie nie będzie znacząco odbiegać od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne gry z gatunku oraz sam Far Cry. Ma przy tym zwierać na tyle dużo nowinek, aby być zainteresować weteranów jak i zupełnie nowych graczy. Każdy rozdział kampanii posiadać ma na przykład specjalny event, w którym uczestnicy zabawy będą ze sobą konkurować i wykażą się umiejętnościami bojowymi. Będzie to chociażby „konkurs strzelecki”, jaki możemy zobaczyć na filmie. Oczywiście, w trakcie misji nie ostrzeliwujemy jedynie wrogich pozycji i setek przeciwników. Przyjdzie nam też wypełniać inne cele. Trailer pokazuje fragment misji, w której jeden z graczy niesie paczkę materiałów wybuchowych, przeznaczonych do wysadzenia mostu. Trzymając w rękach niebezpieczny ładunek jest kompletnie bezbronny, tak więc na barkach reszty drużyny spoczywa obowiązek zapewnienia mu ochrony. Twórcy zapowiadają, że tego typu zadań będzie w grze całkiem sporo i często przyjdzie nam osłaniać plecy towarzyszy, wykonujących inne zadania. Poza tymi atrakcjami, w trybie kooperacji mamy znaleźć także szereg innych umiejętności postaci, lokacji oraz opcji, których nie uświadczymy w czasie solowej gry.

Far Cry 3 ukaże się pod koniec listopada tego roku. Gra będzie dostępna w wersji na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 oraz komputery PC.

  1. Far Cry 3 - sprawdzamy kampanię i tryb kooperacji na E3 2012
  2. Drużynowe pląsy na tropikalnej wyspie – graliśmy w tryb multiplayer w Far Cry 3!