Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2011, 11:14

autor: Hed

Jagged Alliance: Back in Action będzie korzystał ze Steamworks

Nowa odsłona serii Jagged Alliance, zatytułowana Back in Action, będzie korzystała z systemu Steamworks. Po przypisaniu gry do konta na Steamie otrzymamy dostęp do automatycznych aktualizacji, osiągnięć i innych funkcji.

Firmy Kalypso Media i bitComposer zapowiedziały, że gra Jagged Alliance: Back in Action będzie korzystała z systemu Steamworks. Nabywcy produkcji będą więc musieli przypisać ją do konta na platformie Steam. W zamian za to otrzymają możliwość ściągnięcia tytułu z sieci oraz dostęp do funkcji Steamworks: automatycznych aktualizacji, osiągnięć, rozmów głosowych.

Jagged Alliance: Back in Action będzie kolejną grą powiązaną ze Steamem, który od paru lat ma bardzo mocną pozycję na rynku pecetowym. Konieczność uruchamiania produkcji za pośrednictwem tej platformy nie wszystkim się spodoba, ale jest rzeczą normalną. Chyba przywykliśmy już do tego, że coraz więcej tytułów wymaga zewnętrznych programów.

Jagged Alliance: Back in Action będzie korzystał ze Steamworks - ilustracja #1

W grze przeniesiemy się do państwa Arulco, aby obalić bezwzględnego dyktatora. Podczas zabawy pokierujemy grupą rebeliantów i najemników. Jagged Alliance: Back in Action ma oferować wiele opcji strategicznych: dyplomację, ekonomię oraz taktyczne bitwy. Seria słynie z turowych walk – w Back in Action zostaną one zastąpione systemem łączącym planowanie z rozgrywką w czasie rzeczywistym.

Jagged Alliance jest jedną z najlepszych serii gier pecetowych w historii, więc z Back in Action można wiązać pewne nadzieje. Trudno powiedzieć, czy autorom uda się uchwycić cechy i niesamowity klimat pierwowzoru. Materiały z produkcji wskazują na to, że jej autorzy nie mieli do dyspozycji gigantycznego budżetu. To nie przeszkadza w niczym – gra nadal może być dobra.

Jagged Alliance: Back in Action trafi do sprzedaży na rynku amerykańskim w lutym 2012 roku. Nie wiemy jeszcze, kto wyda grę w naszym kraju. Warto przypomnieć, że produkcja zostanie wydana w trzech wersjach – jedna z nich może kosztować nawet 400 złotych.

  1. Jagged Alliance wraca do akcji! W jakiej formie? - zapowiedź
  2. Jagged Alliance: Back in Action - zwiastun