Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2011, 13:00

autor: Len

Jagged Alliance: Back in Action w cenie nawet do 400 zł. Gra zostanie wydana w trzech różnych edycjach

Gra Jagged Alliance: Back in Action będzie dystrybuowana w trzech różnych wydaniach: podstawowym oraz dwóch ekskluzywnych, zawierających mapę Arulco, karty, ścieżkę dźwiękową czy książkę. Cena najbogatszej edycji wyniesie nawet 400 złotych.

Jagged Alliance: Back in Action, remake wydanej 12 lat temu drugiej odsłony serii, będzie kosztował nawet... 400 zł. Gra zostanie wydana w dwóch ekskluzywnych edycjach skierowanych dla fanów marki: specjalnej i limitowanej. Cena podstawowego wydania zgodnie z wcześniejszymi informacjami, ma wynieść 44,99 euro, czyli około 200 zł. Niestety, na razie oferta dotyczy wyłącznie krajów niemieckojęzycznych, wciąż nie wiemy czy gra trafi na polski rynek.

W edycji specjalnej znajdą się trzy dodatkowe przedmioty: mapa Arulco (tj. fikcyjnego państwa, w którym rozgrywa się akcja gry), karty z wizerunkami najemników oraz około 400-stronicowa powieść Jagged Alliance, której zawartość nie jest nam znana. Możliwe jednak, że w książce znajdzie się historia serii albo opowiadanie nawiązujące fabularnie do wydawanego tytułu. Wszystko to zostanie zapakowane w stylizowane metalowe pudełko, za które zapłacimy 59,99 euro, czyli około 270 złotych.

Jagged Alliance: Back in Action w cenie nawet do 400 zł. Gra zostanie wydana w trzech różnych edycjach - ilustracja #1

Edycja limitowana Back in Action zostanie wyprodukowana w nakładzie zaledwie 500 sztuk, które zostaną rozesłane do wybranych dystrybutorów. Tak więc, na każdy kraj będzie ich przypadało naprawdę niewiele. A zawartość prezentuje się dość bogato: oprócz samej gry w metalowym pudełku oraz wyżej wymienionych kart, mapy Arulco i książki, znajdziemy w niej płytę ze ścieżką dźwiękową oraz sporych rozmiarów przewieszaną przez ramię torbę z syntetycznej skóry. Niestety, takie wydanie będzie kosztowało znacznie więcej, bo 89,99 euro, czyli ponad 400 złotych.

Jagged Alliance: Back in Action w cenie nawet do 400 zł. Gra zostanie wydana w trzech różnych edycjach - ilustracja #2

Seria Jagged Alliance ma całkiem spore grono oddanych fanów, jednak czy zdecydują się na taki wydatek? Ceny są bardzo wysokie, lecz należy podkreślić fakt, że póki co dotyczą one naszych zachodnich sąsiadów, gdzie za edycję podstawową, zawierającą jedynie grę i instrukcję, twórcy liczą sobie 44,99 euro, czyli około 200 zł, co w naszym kraju raczej nie przejdzie. Oczywiście pod warunkiem, że Jagged Alliance: Back in Action znajdzie polskiego wydawcę, bo wciąż żadna firma nie wykazała zainteresowania tym tytułem. Światowa premiera została zapowiedziana na luty przyszłego roku. W międzyczasie warto zapoznać się z nowym zwiastunem, opublikowanym przed kilkoma dniami:

Przypomnijmy, że Jagged Alliance: Back in Action to remake wydanego w 1999 roku Jagged Alliance 2. Gra po raz kolejny opowiada historię fikcyjnego państwa Arulco rządzonego przez złą dyktatorkę Deidrannę. Gracz, jako dowódca elitarnej grupy najemników, zostaje wysłany w tajnej misji obalenia despoty oraz pomocy rebeliantom w dojściu do władzy i zaprowadzeniu demokratycznych rządów. Jak więc widać, mimo upływu lat, fabuła jest jak najbardziej aktualna.

Znacznym zmianom uległ za to model rozgrywki. Największe kontrowersje wzbudziło usunięcie turowego systemu walki i zastąpienie go innowacyjną aktywną pauzą, pozwalającą na kolejkowanie rozkazów wydawanych najemnikom. Choć wedle zapewnień twórców, pomysł ten spowoduje, że gra zyska na dynamice i realizmie, to wśród najbardziej zagorzałych fanów serii zapanowało niezadowolenie. Z myślą o nich niemiecka firma Gamigo przygotowuje Jagged Alliance Online, które pod względem mechaniki będzie korzystało ze wszystkich rozwiązań tradycyjnych dla marki.