Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2011, 11:40

autor: Kono

Gra Just Dance 3 podbija świat. Barack Obama również uległ czarowi tanecznej serii

W sieci opublikowano kilka interesujących statystyk dotyczących gry Just Dance 3. Dowiedzieliśmy się również, że nawet w Białym Domu taneczna seria autorstwa firmy Ubisoft ma swoich fanów.

Chociaż wiadomości o grach tanecznych rzadko goszczą na łamach branżowych serwisów, to jednak ich popularności nie da się zaprzeczyć. Fakt ten potwierdzają ostatnio opublikowane imponujące statystyki dotyczące Just Dance 3. Okazało się też, że gra autorstwa firmy Ubisoft ma fanów także w tzw. „wyższych sferach”.

Just Dance 3 sprzedało się w liczbie 8,4 miliona egzemplarzy. Warto tu odnotować, że wynik ten osiągnięto w niezbyt długim czasie, bo światowa premiera tytułu miała miejsce 11 października. Produkcja została wydana na trzech platformach posiadających kontrolery ruchowe, czyli PlayStation 3, Xboksie 360 i Nintendo Wii.

Gra Just Dance 3 podbija świat. Barack Obama również uległ czarowi tanecznej serii - ilustracja #1

W statystykach można również wyczytać, że dziennie gracze spędzają w Just Dance 3 ok. 9,4 miliona minut (łącznie), czyli mniej więcej 17 lat. Powyższe dane dają nam pogląd na to, że gracze poświęcają sporo czasu również na (z pozoru) mniej hardcore’owe tytuły.

Do tych imponujących statystyk swoją cegiełkę już wkrótce dołożą Malia i Sasha Obama, czyli córki Baracka Obamy. Prezydent Stanów Zjednoczonych kupił im Just Dance 3 w wersji na konsolę Wii. Z rozbrajającą szczerością powiedział dziennikarzom, że nigdy nie uwiecznią go tańczącego przed telewizorem, gdyż „zawsze dostaje ocenę F”. Miejmy nadzieję, że prezydentowi USA lepiej idzie rozgrywka w Wiedźmina 2: Zabójców Królów.