Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2011, 11:45

autor: Sarge

Zobacz w akcji projekt tworzony na potrzeby Armii USA na silniku CryEngine 3

Udostępniono dwa filmy przedstawiające projekt Dismounted Soldier Training System, mający być programem treningowym dla nowych żołnierzy Armii Stanów Zjednoczonych w przyszłym roku. Całość działa na silniku CryEngine 3, który został wykorzystany m.in. w grze Crysis 2.

W sieci pojawiły się dwa materiały filmowe prezentujące Dismounted Soldier Training System. Jest to „gra” działająca na silniku CryEngine 3 i tworzona specjalnie na potrzeby Armii Stanów Zjednoczonych przez firmę Intelligent Decisions.

Pierwszy film pokazuje jak całość prezentuje się w akcji. W oczy rzuca się bardzo dobra oprawa graficzna wywołująca tym większy żal, że produkcja nie zostanie udostępniona do publicznego użytku. Warto zwrócić uwagę na spore tereny otaczające wirtualnych żołnierzy. Mimo tak okazałego obszaru możemy podziwiać naprawdę ładne widoki.

Z kolei poniższy film jest typowym pokazem technologii. Możemy więc zobaczyć różnego rodzaju efekty graficzne, realistyczną fizykę, czy zmienne pory dnia i nocy. Całość działa oczywiście na silniku CryEngine 3 (wykorzystanym m.in. w grze Crysis 2) i prezentuje rzeczywisty poziom oprawy, jaki będzie można znaleźć w końcowym produkcie.

Dismounted Soldier Training System możemy traktować jako ciekawostkę. Projekt został zapowiedziany w maju, a jego produkcja pochłonie niebagatelną kwotę 57 milionów dolarów. Tytuł ma być programem treningowym dla nowych żołnierzy Armii Stanów Zjednoczonych i powinien być oddany do użytku w przyszłym roku.