Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2011, 10:15

autor: Hed

Donald Tusk podarował Wiedźmina 2 prezydentowi Obamie [news zaktualizowany]

Donald Tusk przekazał prezydentowi Stanów Zjednoczonych dość zaskakujący prezent, który spodobałby się niejednemu graczowi. Podczas wizyty w naszym kraju Barack Obama otrzymał od polskiego premiera iPada z filmami animowanymi Tomasza Bagińskiego oraz egzemplarz gry Wiedźmin 2.

Donald Tusk przekazał prezydentowi Stanów Zjednoczonych prezent, który spodobałby się niejednemu graczowi. Podczas wizyty w naszym kraju Barack Obama otrzymał od polskiego premiera iPada z filmami animowanymi Tomasza Bagińskiego oraz egzemplarz gry Wiedźmin 2.

Prezent polskiego premiera dla przywódcy USA to iPad z wgranymi filmami Tomasza Bagińskiego (Animowana historia Polski, Katedra) i Damiana Nenowa (Miasto Ruin) oraz edycja kolekcjonerska Wiedźmina 2. Obama dostał też książki Andrzeja Sapkowskiego z autografami autora.

Donald Tusk podarował Wiedźmina 2 prezydentowi Obamie [news zaktualizowany] - ilustracja #1

O prezencie dla Baracka Obamy napisało wiele zachodnich serwisów, bo rzeczywiście jest to nietypowy pomysł. Zdaniem redaktora Kotaku Wiedźmin jest zasłużenie obiektem dumy narodowej Polaków. Dziennikarz z Ripten zażartował, że to najlepszy polski wyrób od czasu pierogów.

Wielu z nas zastanawia się, czy Barack Obama w ogóle zajrzy do świata Wiedźmina. A jeśli już postanowi zagrać w polską grę, to jakich wyborów dokona i którą ścieżkę obierze. Tego być może nie dowiemy się nigdy, chociaż liczymy na chociażby krótką recenzję dzieła CD Projektu ze strony przywódcy jednego z najpotężniejszych krajów świata. Naszą opinię na temat gry znajdziecie tutaj.

Aktualizacja: Otrzymaliśmy komentarz w sprawie niezwykłego prezentu od firmy Optimus. Poniżej możecie przeczytać wypowiedzi prezesa, szefa projektu gry oraz Rzecznika Rządu.

Jesteśmy dumni, że Premier Donald Tusk, wybrał Wiedźmina, jako prezent, który warto wręczyć Prezydentowi USA. To najlepszy dowód na to, że stworzyliśmy produkt najwyższej jakości. Gest polskiego Premiera, wysokie oceny w mediach i znakomita sprzedaż dodają nam skrzydeł. To też świetny sygnał dla wszystkich firm zaangażowanych w biznes nowych technologii. Widać, że premier dostrzega jego wagę i ma świadomość, że to siła napędowa nowoczesnych gospodarek, a gry komputerowe to przecież ważny element tego biznesu.– powiedział Adam Kiciński, prezes Optimus S.A.

To niezwykłe wyróżnienie i ważne uznanie dla pracy całego zespołu CD Projekt RED. Wiedźmin 2 jest grą przeznaczoną dla graczy z całego świata, jednocześnie mocno odwołuje się do naszej kultury i korzeni. Bardzo się cieszymy, że w ten sposób, zupełnie przy okazji, możemy promować naszą kulturę. Mogę też obiecać, że nie spoczniemy na laurach. Gra będzie cały czas przez nas rozwijana, o czym m.in. poinformujemy na konferencji 2 czerwca.” - mówi Adam Badowski, szef projektu Wiedźmin 2.

Ogromne powodzenie polskich gier komputerowych to powód do dumy. Dzięki temu Polska coraz częściej postrzegana jest jako nowoczesny i innowacyjny kraj. Sukcesem Wiedźmina 2, jednej z najlepiej sprzedających się gier, powinniśmy chwalić się na całym świecie. Dlatego premier podarował prezydentowi Barackowi Obamie właśnie tę grę. Gratulujemy całej branży, twórcom Wiedźmina i pozostałych polskich gier cenionych na całym świecie. Liczymy, że wartość polskiego rynku gier nadal będzie rosła i szybko przekroczy 1 mld zł.” - powiedział Rzecznik Rządu Paweł Graś.