Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2012, 11:00

autor: Adrian Werner

Jagged Alliance: Back in Action - obejrzyj dziewiętnastominutowy zapis rozgrywki

Jagged Alliance: Back in Action to gra wzbudzająca sporo kontrowersji za sprawą wielu zmian wprowadzonych do mechaniki rozgrywki. W sieci pojawił się właśnie prawie dwudziestominutowy materiał video, który pozwala ocenić jak te nowe rozwiązania sprawdzają się w akcji.

Jagged Alliance: Back in Action to najnowsza odsłona kultowej serii gier taktycznych. Jednocześnie jest to jednak produkcja wzbudzająca wiele kontrowersji za sprawą porzucenia turowego system walki na rzecz czasu rzeczywistego. Czekających na ten tytuł czytelników zainteresować powinien nowy, prawie dwudziestominutowy materiał video, dzięki któremu można zobaczyć jak nowa mechanika starć prezentuje się w akcji.

Jagged Alliance: Back in Action to remake wydanego w 1999 roku Jagged Alliance 2. Ponownie wcielimy się w dowódcę grupy najemników, która zostaje wysłana do fikcyjnego państwa Arulco z misją obalenia rządzącej nim złej dyktatorki Deidranny. W grze znajdziemy wszystkie postacie i misje z pierwowzoru, choć nie zabraknie również nowych zadań.

Początkowo Jagged Alliance: Back in Action zapowiadane było jako stuprocentowy remake drugiej części serii. Autorzy obiecywali jedynie ulepszoną grafikę i interfejs. Potem okazało się jednak, że do mechaniki rozgrywki wprowadzone zostaną daleko idące zmiany. Największą z nich jest porzucenie turowego systemu walki na rzecz czasu rzeczywistego z aktywną pauzą. Zastosowane przez twórców rozwiązanie nie jest kalką typowych RTS-ów i opiera się na kolejkowaniu rozkazów wydawanych najemnikom. Dla większości fanów cyklu jest to jednak marna pociecha. Autorzy pozbyli się także tak zwanej „mgły wojny". Znacznie upraszcza to przebieg starć, ponieważ gracz automatycznie poznaje pozycje wszystkich przeciwników bez konieczności przeprowadzania wcześniejszego rekonesansu.

Jagged Alliance: Back in Action - obejrzyj dziewiętnastominutowy zapis rozgrywki - ilustracja #1

Z powodu tych zmian sporo ortodoksyjnych fanów serii wiąże większe nadzieje z premierą Jagged Alliance Online. W przeciwieństwie do Back in Action ta przeglądarkowa odsłona cyklu zbudowana została na tych samych tradycyjnych turowych mechanizmach, które rządziły rozgrywką w dwóch pierwszych częściach.

Jagged Alliance: Back in Action trafi do sprzedaży 9 lutego tego roku. Na serwisie dystrybucji elektronicznej Steam już jakiś czas temu ruszyła promocyjna przedsprzedaż. Dokonując zakupu przed debiutem rynkowym gry zapłacimy za nią 23,79 euro, czyli około 106 złotych. Po premierze cena ta zostanie podniesiona do poziomu 27,99 euro (około 125 złotych). Jak dotąd żaden z rodzimych wydawców nie wykazał zainteresowania tą produkcją, więc osoby pragnące wersji pudełkowej będą musiały ją zamówić z jednego z zagranicznych sklepów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.