Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2012, 19:10

autor: Len

Jagged Alliance: Back in Action zadebiutuje 9 lutego. Ruszyła przedsprzedaż z rabatem i unikatowym DLC

Remake wydanego w 1999 roku Jagged Alliance 2, gra Jagged Alliance: Back in Action zadebiutuje 9 lutego w cenie 27,99 euro. Już teraz można jednak składać przedpremierowe zamówienia, dzięki którym otrzymamy 15% zniżkę i unikatowe DLC.

Poznaliśmy datę premiery Jagged Alliance: Back in Action - długo oczekiwana kontynuacja kultowej serii gier taktycznych zadebiutuje 9 lutego. W systemie elektronicznej dystrybucji Steam ruszyła już przedsprzedaż z 15% rabatem i unikatowym DLC.

Promocja będzie trwała jedynie do dnia premiery, zatem warto skorzystać z okazji, jeśli zamierzacie sprawić sobie najnowszą odsłonę serii Jagged Alliance. Obecnie gra kosztuje 23,79 euro, czyli około 106 złotych. To dużo, jednak po premierze jej cena wróci do normalnego poziomu 27,99 euro, a to aż 125 złotych.

Jagged Alliance: Back in Action zadebiutuje 9 lutego. Ruszyła przedsprzedaż z rabatem i unikatowym DLC - ilustracja #1

Co jednak ciekawsze, wszyscy, którzy złożą przedpremierowe zamówienia otrzymają darmowe DLC zawierające unikatowe przedmioty (widoczne na obrazku powyżej): lekki hełm kevlarowy pokryty kamuflażem, wojskową kurtkę w moro oraz modułowy karabin automatyczny SCAR-L CQB Urban na amunicję 5.56 NATO przystosowany do walki w terenie miejskim. Takie wyposażenie z pewnością wpłynie na morale niejednego najemnika. Nie wiemy jednak czy DLC będzie dostępne w późniejszym terminie dla pozostałych graczy. Pewnym jest tylko, że żadnego z tych trzech przedmiotów nie znajdziemy w grze.

Póki co, żadne z polskich wydawnictw nie wykazało zainteresowania tą grą. Osoby chcące wzbogacić się o wersję pudełkową lub jedną z dwóch limitowanych edycji specjalnych (w cenach 59,99 i 89,99 euro) będą musiały skorzystać z usług zagranicznych sklepów.

Jagged Alliance: Back in Action zadebiutuje 9 lutego. Ruszyła przedsprzedaż z rabatem i unikatowym DLC - ilustracja #2

Jagged Alliance: Back in Action to remake wydanego w 1999 roku Jagged Alliance 2. Gra po raz kolejny opowiada historię fikcyjnego państwa Arulco rządzonego przez złą dyktatorkę Deidrannę. Gracz, jako dowódca elitarnej grupy najemników, zostaje wysłany w tajnej misji obalenia despoty oraz pomocy rebeliantom w dojściu do władzy i zaprowadzeniu demokratycznych rządów. Jak więc widać, mimo upływu lat, fabuła jest jak najbardziej aktualna.

Znacznym zmianom uległ za to model rozgrywki. Tryb turowy zastąpiono bowiem systemem aktywnej pauzy, pozwalającym na kolejkowanie rozkazów wydawanych najemnikom. W Back in Action zabraknie też tak zwanej "mgły wojny", co w praktyce oznacza znaczne uproszczenie sposobu prowadzenia walk (gracz będzie automatycznie poznawał pozycje wszystkich przeciwników bez konieczności przeprowadzania wcześniejszej infiltracji terenu). Choć wedle zapewnień twórców, pomysły te mają spowodować, że gra zyska na dynamice i realizmie, to wśród najbardziej zagorzałych fanów serii zapanowało spore niezadowolenie. Z myślą o nich niemiecka firma Gamigo przygotowuje Jagged Alliance Online, które pod względem mechaniki będzie korzystało z rozwiązań tradycyjnych dla serii.