Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2012, 12:45

autor: Sarge

Wieści ze świata (Trials Evolution, Mass Effect 3, Forsaken Souls) 17/5/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC do gry Jagged Alliance: Back in Action, domenie forsakensoulsgame.com, dementowaniu plotek na temat rozszerzenia do Mass Effect 3, a także tajemniczym projekcie studia Eidos Montreal.

CID the Dummy

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę CID the Dummy. Dzieło studia Twelve Interactive możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 1,12 euro (ok. 5 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Respawn Entertainment

Pracownicy studia Respawn Entertainment zapowiedzieli swoją obecność na czerwcowych targach E3 w Los Angeles, ale niestety nie będzie ona związana z prezentacją nowej gry. Abbie Heppe powiedział serwisowi Joystiq, że zespół nie ujawni produkcji, nad którą pracuje od jakiegoś czasu. Studio Respawn Entertainment zostało założone przez Vince’a Zampellę oraz Jasona Westa, czyli dwóch byłych szefów studia Infinity Ward, odpowiedzialnych m.in. za grę Call of Duty: Modern Warfare 2.

Trials Evolution

Firma Ubisoft ogłosiła, że gra Trials Evolution w ciągu trzech tygodni od premiery została zakupiona przez pół miliona graczy. To ogromny sukces produkcji studia RedLynx, która uzyskała rekordowe (przynajmniej do czasu wydania Minecrafta) przychody w usłudze Xbox Live. Co ciekawe, użyto również stwierdzenia, że „marki zespołu RedLynx mają świetny multiplatformowy potencjał”. Czyżby zwiastowało to pojawienie się serii Trials także na PlayStation 3?

Wieści ze świata (Trials Evolution, Mass Effect 3, Forsaken Souls) 17/5/12 - ilustracja #1

Jagged Alliance: Back in Action

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam zadebiutował dodatek DLC Shades of Red do gry Jagged Alliance: Back in Action. Rozszerzenie wprowadza nową misję zapewniającą ponad godzinę rozgrywki i bazującą na tytułowej powieści Shades of Red autorstwa I. M. Wonga. DLC kosztuje 3,99 euro, czyli ok. 17 złotych.

Eidos Montreal

Na oficjalnym koncie twitterowym Superannuation pojawił się odnośnik do posta w serwisie LinkedIn, gdzie Peter Leonard (osoba zajmująca się rekrutacją) informuje o rekrutacji pracowników w „dużej kanadyjskiej firmie” zlokalizowanej w mieście Quebec. Wiadomość została już skasowana, ale można było w niej wyczytać, że tworzony „projekt jest oparty na istniejącej marce, która jest dobrze znanym i szanowanym tytułem reprezentującym gatunek przygodowych gier akcji, z elementami składanki i podejmowania wyborów w czasie rozgrywki”. Wiele wskazuje na to, że chodzi o studio Eidos Montreal i czwartą odsłonę serii Deus Ex, gdyż podana lista stanowisk odpowiada tej z oficjalnej strony kanadyjskiego dewelopera. Co ciekawe, we wspomnianym poście w serwisie LinkedIn pojawiła się notka, że projekt „wykorzysta nowe platformy sprzętowe nadchodzące w ciągu najbliższych dwóch lat”.

Forsaken Souls

Firma Sony Computer Entertainment America zarejestrowała domenę forsakensoulsgame.com, która wydaje się odnosić do niezapowiedzianej gry Forsaken Souls. W sieci pojawiły się spekulacje, że może chodzić o zlokalizowany tytuł dla Soul Sacrifice – nadchodzącego horroru dla PlayStation Vita, nad którym pracuje Keiji Inafune.

NovaLogic / Activision

Firma NovaLogic pozwała koncern Activision o wykorzystanie logo Delta Force w grze Call of Duty: Modern Warfare 3. Deweloper taktycznej strzelanki jest zdania, że w świetnie sprzedającej się produkcji studia Infinity Ward wykorzystano znak dotychczas kojarzony ze wspomnianym wcześniej tytułem. Przedstawiciele Activision jak dotąd nie odpowiedzieli na te zarzuty.

Wieści ze świata (Trials Evolution, Mass Effect 3, Forsaken Souls) 17/5/12 - ilustracja #2

Zenimax Media

Firma Zenimax Media wystąpiła na drogę sądową przeciwko autorowi darmowej aplikacji Dragon Shout, przeznaczonej dla posiadaczy urządzeń mobilnych korzystających z systemu operacyjnego iOS. Bialock (sam zainteresowany) jest bardzo zdziwiony takim obrotem sprawy – twierdzi, że wcześniej upewnił się, czy jego dzieło nie narusza praw autorskich, co zdaje się uważać firma Zenimax Media. Na wyjaśnienie z jej strony czeka również Apple, którego przedstawiciele nie mogą usunąć wspomnianej aplikacji z serwisu cyfrowej dystrybucji, dopóki nie zostanie uściślone, jakie prawa rzekomo narusza.

Mass Effect 3

Chris Priestly ze studia BioWare zdementował na oficjalnym forum wczorajsze plotki dotyczące dodatku DLC do gry Mass Effect 3. Zajmujący się kontaktami ze społecznością Priestly napisał, że w przyszłości udostępnionych zostanie więcej informacji na temat rozszerzeń trybu multiplayer we wspomnianej produkcji, ale nie dotyczą one omawianego wczoraj DLC o nazwie Rebellion. Przypomnijmy, że mieliśmy w nim znaleźć dwie mapy (Firebase Jade, Firebase Goddess), trzy bronie oraz sześć nowych klas (Quarian Engineer, Quarian Infiltrator, Vorcha Soldier, Vorcha Sentinel, Phoenix Adept, Phoenix Vanguard).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: