Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2012, 18:40

autor: Krystian "Len" Machnik

Demo gry Jagged Alliance: Back in Action już dostępne

Producent Jagged Alliance: Back in Action opublikował dziś grę w wersji demonstracyjnej, która daje możliwość stoczenia bitwy z wojskami dyktatorki Deidranny o ośrodek badawczy Orta. Demo ważące zaledwie 354 MB można już pobierać z naszych serwerów.

Na tydzień przed premierą gra Jagged Alliance: Back in Action doczekała się wersji demonstracyjnej. Plik ważący zaledwie 354 MB możecie już pobrać z naszych serwerów. Gra dostępna jest w pięciu językach (w tym dwa z pełnym udźwiękowieniem), jednak wśród nich nie ma polskiego.

Demo gry Jagged Alliance: Back in Action już dostępne - ilustracja #1

Demo jest pozbawione wielu funkcji. Nie sprawdzimy przykładowo działania laptopa, dzięki któremu możemy werbować najemników, ani nie obejrzymy mapy Arulco. Zamiast tego, gra automatycznie przydziela nam czterech żołnierzy: Lynxa, Magica, Fidela oraz Danny'ego, którymi możemy stoczyć bitwę o tajny ośrodek badawczy Orta okupowany przez siły dyktatorki Deidranny. Osoby, które grały w Jagged Alliance 2 pamiętają zapewne, że było to miejsce wyjątkowo dobrze strzeżone, z podziemiami wypełnionymi pułapkami.

 

Do premiery pełnej wersji Jagged Alliance: Back in Action został jeszcze tydzień. Jeśli zamierzacie kupić grę w systemie elektronicznej dystrybucji Steam, to radzimy zrobić to przed 7 lutego. W przeciwnym razie stracicie możliwość dokonania zakupu z 15% rabatem oraz otrzymania DLC zawierającego trzy unikatowe przedmioty: lekki hełm kewlarowy pokryty kamuflażem, wojskową kurtkę w moro oraz modułowy karabin automatyczny SCAR-L CQB Urban na amunicję 5.56 NATO przystosowany do walki w terenie miejskim.

Demo gry Jagged Alliance: Back in Action już dostępne - ilustracja #2

Akcja gry Jagged Alliance: Back in Action po raz kolejny przenosi nas do fikcyjnego państwa Arulco rządzonego przez złą dyktatorkę Deidrannę. Gracz, jako dowódca elitarnej grupy najemników, zostaje wysłany w tajnej misji obalenia despoty oraz pomocy rebeliantom w dojściu do władzy i zaprowadzeniu demokratycznych rządów. Pierwotne plany twórców przewidywały stworzenie wiernego remake'a poprzedniczki, jednak z czasem coraz bardziej odchodzili oni od tych założeń.

Znacznym zmianom uległ model rozgrywki: tryb turowy zastąpiono bowiem systemem aktywnej pauzy, pozwalającym na kolejkowanie rozkazów wydawanych najemnikom. W Back in Action zabraknie też tak zwanej "mgły wojny", co w praktyce oznacza znaczne uproszczenie sposobu prowadzenia walk (gracz będzie automatycznie poznawał pozycje wszystkich przeciwników bez konieczności przeprowadzania wcześniejszej infiltracji terenu). Choć wedle zapewnień twórców, pomysły te mają spowodować, że gra zyska na dynamice i realizmie, to wśród najbardziej zagorzałych fanów serii zapanowało spore niezadowolenie.