Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 maja 2015, 09:43

Pitch Perfect 2, Citizenfour - weekendowe premiery filmowe

Najbliższy weekend w naszych kinach będzie wyglądał spokojnie. Po premierze Avengersów i tuż przed debiutem nowego Mad Maksa możecie odsapnąć na lekkich filmach Pitch Perfect 2 i Gorący pościg, lub zmierzyć się z dokumentem o Edwardzie Snowdenie.

Pitch Perfect 2

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Kojarzycie serial Glee? Ładni młodzi ludzie, lekki komediowy klimat i dużo śpiewania zapewnili twórcom uznanie i nagrody. Na fali popularności tego dziełka powstał film Pitch Perfect, który w 2012 roku okazał się wielkim sukcesem kasowym, więc pojawić się musiał sequel. Pitch Perfect 2 przedstawia dobrze znane bohaterki, członkinie grupy wokalnej grupy The Bellas, które zamierzają podbić serca jurorów międzynarodowego konkursu. Ważna rzecz: nigdy nie wygrała go ekipa z Ameryki, wiadomo więc, że stawka będzie wysoka. I wiadomo też, że dziewczyny powinny wygrać, ale to nie będzie zaskoczeniem, wszak tego typu filmu robi się „ku pokrzepieniu serc”. Zgrana obsada z prawdziwym talentem muzycznym (Anna Kendrick naprawdę dobrze śpiewa), reżyseria w wykonaniu znanej komediowej (i nie tylko) aktorki i słońce za oknami powinny być gwarantem sukcesu.

  1. Reżyseria: Elizabeth Banks
  2. Grają: Anna Kendrick, Rebel Wilson, Hailee Steinfield, Adam DeVine

Citizenfour

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Oto nagrodzony tegorocznym Oscarem film dokumentalny prezentujący jedną z najciekawszych osób, jakie znienacka pojawiły się w świadomości opinii publicznej. Edward Snowden to już były pracownik NSA, który ujawnił masę ściśle tajnych rzeczy z programem PRISM (podsłuchiwanie i „podczytywanie” wszystkich na świecie) na czele. W styczniu 2013 roku autorka dokumentu, Laura Poitras, otrzymała zakodowaną wiadomość e-mail podpisaną przez Czwartego Obywatela, który zaoferował przekazanie dokładnych informacji na temat podsłuchów i systemów inwigilacji stosowanych przez NSA. Ekipa filmowa udała się do Hong Kongu na spotkanie z tajemniczym człowiekiem, którym okazał się być Edward Snowden. Citizenfour to zapis rozmowy Laury z Edwardem, bez żadnych wizualnych fajerwerków czy trików. Zapis bez wątpienia ciekawy, wszak historia działa się na naszych oczach.

  1. Reżyseria: Laura Poitras

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Wiek Adaline (melodramat z nutą s-f: piękna kobieta przestaje się starzeć, co okazuje się problemem, gdy poznaje miłość swojego zycia),
  2. Gorący pościg (Reese Witherspoon i Sofia Vergara w komedii drogi o uciekaniu przed gangsterami),
  3. Party Girl (francuski dramat o doświadczonej barmance, która myśli o ustatkowaniu się),
  4. Ognie w polu (japoński dramat wojenny dziejący się w czasie II wojny światowej),
  5. Tajemnice wielkiego muzeum (dokument przedstawiający wiedeńskie Muzeum Historii Sztuki),
  6. Apartament (dokument przedstawiający prywatną stronę życia Jana Pawła II).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.