Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 maja 2015, 18:45

autor: Ender

Sylvester Stallone oraz inne gwiazdy w kinowym filmie Ratchet & Clank

Producenci kinowej adaptacji serii Ratchet & Clank przedstawili nazwiska kolejnych aktorów, których usłyszymy w filmie. Wśród wymienionych gwiazd znalazł się Sylvester Stallone, Paul Giamatti oraz John Goodman. Film powinien zadebiutować w kinach jeszcze w tym roku.

Kinowa adaptacja serii Ratchet & Clank została zapowiedziana przeszło dwa lata temu. Animowany flm przygotowywany jest przez firmę Sony oraz studio Rainmaker Entertainment w ścisłej współpracy z Insomniac Games, które dba o to, by przygody pary głównych bohaterów na srebrnym ekranie nie odbiegały specjalnie od poziomu znanego fanom konsolowego cyklu. Wiemy, że reżyserią obrazu zajmuje się Jericca Cleland, która pracowała w wytwórni Pixar przy Toy Story 2 i Gdzie jest Nemo. Pomaga jej w tym Kevin Munroe (animowane Wojownicze żółwie ninja z 2007 roku), zajmujący się równocześnie kinowym debiutem Sly'a Coopera zapowiedzianym na 2016 rok. Scenariusz produkcji przygotował T.J. Fixman, który odpowiadał za skrypt i dialogi we wszystkich odsłonach serii na konsolach. Głosu Ratchetowi, Clankowi i Qwarkowi użyczają James A. Taylor, David Kaye oraz Jim Ward, których znamy z oryginalnych gier. Dziś dowiedzieliśmy się, że w obsadzie znalazły się także znane hollywoodzkie nazwiska.

W filmie usłyszymy Sylvestra Stallone, który drugi raz w swojej karierze udzieli głosu animowanej postaci (pierwszy raz miało to miejsce w Mrówce Z z 1998 roku). Stallone wcieli się w postać o imieniu Victor. Jako Grimroth do obsady dołączy niezmiennie popularny aktor komediowy John Goodman, który na swoim koncie ma już role a animacjach, takich jak Potwory i spółka czy Nowe szaty króla. Rolę głównego czarnego charakteru (przewodniczący Drek) otrzymał Paul Giamatti, którego ostatnio mogliśmy zobaczyć w filmach Zniewolony. 12 Years a Slave oraz Niesamowity Spider-man 2. Poza wymienioną trójką, producenci zaangażowali także aktorki Rosario Dawson (Sin City, serial Daredevil) oraz Bellę Thorne (liczne role w amerykańskiej telewizji).

Przypomnijmy, że premierze kinowego Ratchet & Clank będzie towarzyszyć także nowa gra na PlayStation 4. Deweloperzy z Insomniac Games zapowiadają, że będzie ona swoistym restartem serii, który ponownie przedstawi bohaterów nowej generacji graczy. Szczegóły dotyczące produkcji nadal są owiane tajemnicą, być może dowiemy się czegoś nowe podczas targów E3, które rozpoczną się w przyszłym miesiącu.

W przeciwieństwie do wielu innych kinowych adaptacji gier, za scenariusz filmu Ratchet & Clank odpowiadają twórcy oryginalnej serii z Insomniac Games - Sylvester Stallone oraz inne gwiazdy w kinowym filmie Ratchet & Clank - wiadomość - 2015-05-13
W przeciwieństwie do wielu innych kinowych adaptacji gier, za scenariusz filmu Ratchet & Clank odpowiadają twórcy oryginalnej serii z Insomniac Games
  1. Oficjalna strona filmu Ratchet & Clank
  2. Nowa gra Ratchet & Clank na stronie studia Insomniac Games