Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2014, 21:15

autor: Ender

Ratchet & Clank na PlayStation 4 to swoisty restart serii

Deweloperzy ze studia Insomniac potwierdzili, że zapowiedziana w czerwcu na PlayStation 4 gra Ratchet & Clank nie będzie jedynie poprawionym remakiem pierwszej części cyklu, ale kompletnie nowym tytułem i swoistym restartem serii. Produkcja trafi do graczy w 2015 roku.

Nowa gra ma być powiązana z nadchodzącym filmem, który trafi na ekrany kin w pierwszej połowie 2015 roku - Ratchet & Clank na PlayStation 4 to swoisty restart serii - wiadomość - 2014-12-10
Nowa gra ma być powiązana z nadchodzącym filmem, który trafi na ekrany kin w pierwszej połowie 2015 roku

Podczas czerwcowych targów E3 deweloperzy ze studia Insomniac Games zapowiedzieli nową grę spod szyldu Ratchet & Clank. Według pierwszych informacji, które wówczas otrzymaliśmy, tytuł miał być dość wiernym remakiem pierwszej części cyklu, która zadebiutowała w 2002 roku na PlayStation 2. Deweloperzy potwierdzili jednak na Twitterze, że opracowywany przez nich projekt będzie znacznie bardziej ambitny. Gra ma być bowiem swoistym restartem serii, który w zupełnie nowy sposób przedstawi pierwsze przygody pary głównych bohaterów. Gracze powinni spodziewać się więc nie tylko widowiskowej oprawy graficznej, ale także dotychczas nieobecnych elementów rozgrywki. Insomniac na pewno zaskoczy czymś wieloletnich fanów, być może będzie to kooperacyjna zabawa multiplayer albo otwarty sandboksowy świat, z którym deweloper eksperymentował już w Sunset Overdrive. Możliwości odświeżenia formuły cyklu jest bardzo wiele.

Co ciekawe, nowy Ratchet & Clank ma być związany także z pełnometrażowym filmem animowanym Ratchet & Clank, który w przyszłym roku trafi na srebrne ekrany. Insomniac współpracuje blisko z jego producentami, dbając o to, by powstająca gra oraz animacja były spójne i przedstawiały ten sam świat oraz postacie. Ratchet & Clank pojawi się wyłącznie na PlayStation 4. Deweloperzy planują premierę na 2015 rok. Biorąc pod uwagę to, że do tej pory nie poznaliśmy żadnych konkretnych szczegółów, najprawdopodobniej nastąpi ona dopiero w gorącym okresie świątecznym (listopad-grudzień).

  1. Oficjalna strona nowego Ratchet & Clank