Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2014, 20:34

autor: Góral

Shadow of the Beast - opublikowano szkice koncepcyjne nowej odsłony

Po ponad roku milczenia, twórcy nowej odsłony serii Shadow of the Beast opublikowali kilka szkiców koncepcyjnych produkcji zmierzającej na konsolę PlayStation 4. Niestety nie zdradzono konkretów na temat projektu.

Podczas targów gamescom w 2013 roku zapowiedziano Shadow of the Beast – grę mającą być restartem kultowej serii platformówek akcji znanych z komputerów Amiga. Kolejne miesiące mijały, a twórcy milczeli, ale na szczęście nie musimy się martwić o losy projektu. Podczas imprezy PlayStation Experience miał bowiem miejsce panel GENERATION 8 - A New Golden Age! na którym zaprezentowano nowe szkice koncepcyjne produkcji. Obejrzycie je zarówno na powyższym nagraniu z zapisem panelu („akcja” od około 27 minuty), jak i poniżej. Niby nic szczególnego, ale fanom martwiącym się o ten tytuł z pewnością właśnie spadł kamień z serca. Gra ukaże się na konsoli PlayStation 4, jednak nie wiemy kiedy to nastąpi.

Shadow of the Beast ukaże się na konsoli PlayStation 4. - Shadow of the Beast - opublikowano szkice koncepcyjne nowej odsłony - wiadomość - 2014-12-10
Shadow of the Beast ukaże się na konsoli PlayStation 4.

Shadow of the Beast pierwotnie ukazało się w 1989 roku na komputerach Amiga. Tytuł wyróżniał się w tamtych czasach przede wszystkim znakomitą oprawą graficzną oraz świetną ścieżką dźwiękową. Gra odniosła komercyjny sukces i doczekała się dwóch kolejnych odsłon - Shadow of the Beast II w 1990 roku oraz Shadow of the Beast III w 1992 roku.

O nowej odsłonie nie wiemy zbyt wiele, ale podczas wspomnianego wcześniej panelu GENERATION 8 - A New Golden Age! stwierdzono, że stare części stworzył dzieciak z wizją, a 25 lat później może tę wizję w pełni zrealizować dzięki konsoli PlayStation 4. Czekamy zatem na dalsze konkrety.

Shadow of the Beast na PS4 to restart kultowej serii. - Shadow of the Beast - opublikowano szkice koncepcyjne nowej odsłony - wiadomość - 2014-12-10
Shadow of the Beast na PS4 to restart kultowej serii.