Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4
Okładka Shadow of the Beast (PS4)

Shadow of the Beast PS4

Reprezentująca gatunek tzw. slasherów przygodowa gra akcji, stanowiąca restart popularnej na przełomie lat 80-tych i 90-tych serii platformówek z komputerów Amiga.

Przygodowe | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Shadow of the Beast (PS4)

data premiery gry w wersji PS4:

17maja2016

17maja2016

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shadow of the Beast to przygodowa gra akcji będąca przypomnieniem kultowego cyklu platformówek firmy Reflections, wydanych przez firmę Psygnosis na komputery Amiga w na przełomie lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku.

Gra nie jest kontynuacją poprzednich odsłon. Zamiast tego stanowi nowe spojrzenie na markę, choć jednocześnie zachowuje charakterystyczny klimat pierwowzoru. Akcja toczy się w ponurym, ale jednocześnie pełnym brutalnego piękna świecie fantasy znanym jako Karamoon. Gracz wciela się w wojownika, który próbuje obalić podłego tyrana imieniem Maletoth.

Rozgrywka koncentruje się głównie na walce z hordami wrogów. Kierowana przez nas postać została wyposażona w rozbudowany system potyczek i w trakcie przygody regularnie odblokowuje nowe, coraz bardziej brutalne ciosy. Ciągłą akcję napędza specjalna moc bohatera pozwalająca mu na czerpanie siły z krwi pokonanych przeciwników.

Shadow of the Beast oferuje ciekawe elementy sieciowe. W trakcie zabawy możemy odkrywać dusze innych graczy, a następnie wzywać je, aby wsparły nas w walce lub pokazały drogę do innych lokacji. Poza kampanią dostępny jest również tryb Survival, w którym naszym zadaniem jest wytrzymanie jak najdłużej w starciu przeciwko niekończącym się tłumom wrogów. Tytuł pozwala również na odblokowanie między innymi oryginalnej, pełnej wersji gry, w którą możemy zagrać na PlayStation 4, jak również charakterystycznej muzyki autorstwa Davida Whittakera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Gry podobne do Shadow of the Beast

Klasyfikacja PEGI Shadow of the Beast

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Shadow of the Beast - reboot kultowej platformówki
Recenzja gry Shadow of the Beast - reboot kultowej platformówki

Recenzja 23 maja 2016, 13:22

Stawianie czoła hordom zwykłych przeciwników jest sednem całej zabawy, ale pod koniec prawie każdego etapu staniemy także naprzeciwko bossa. Są oni dość widowiskowi, jak na produkcję z prawdopodobnie dosyć niedużym budżetem, ale nie zawsze dobrze przemyślani. Na pewno bardzo wciągające jest starcie z Hydrathem, ale już spotkanie z pierwszym miśkiem głęboko rozczarowuje. Podobnie zresztą jak końcowa walka z Lewiatanem, gdzie nagle zmienia się konwencja i bohater zamiast chodzić prawo-lewo z pomocą plecaka odrzutowego porusza się w głąb ekranu. Jest to oczywiście nawiązanie do podobnego etapu z oryginału, ale tam nie zastosowano efektu rodem ze Space Harriera. To jednak nie fakt zmiany sposobu zabawy jest problemem, ale zwyczajnie słabe przedstawienie samego starcia, niewymuszenie na graczu właściwej precyzji i zastosowanie ogranych patentów, które wielokrotnie widziałem już w innych grach.