Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4
Okładka Shadow of the Beast (PS4)
OkładkaShadow of the Beast (PS4)

Shadow of the Beast PS4

Reprezentująca gatunek tzw. slasherów przygodowa gra akcji, stanowiąca restart popularnej na przełomie lat 80-tych i 90-tych serii platformówek z komputerów Amiga.

Przygodowe | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shadow of the Beast Premiera PS4

17maja2016

PSN

17maja2016

Gry podobne do Shadow of the Beast

Ratchet & Clank

Knack

Sonic Mania

Shadow of the Beast to przygodowa gra akcji będąca przypomnieniem kultowego cyklu platformówek firmy Reflections, wydanych przez firmę Psygnosis na komputery Amiga w na przełomie lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku.

Gra nie jest kontynuacją poprzednich odsłon. Zamiast tego stanowi nowe spojrzenie na markę, choć jednocześnie zachowuje charakterystyczny klimat pierwowzoru. Akcja toczy się w ponurym, ale jednocześnie pełnym brutalnego piękna świecie fantasy znanym jako Karamoon. Gracz wciela się w wojownika, który próbuje obalić podłego tyrana imieniem Maletoth.

Rozgrywka koncentruje się głównie na walce z hordami wrogów. Kierowana przez nas postać została wyposażona w rozbudowany system potyczek i w trakcie przygody regularnie odblokowuje nowe, coraz bardziej brutalne ciosy. Ciągłą akcję napędza specjalna moc bohatera pozwalająca mu na czerpanie siły z krwi pokonanych przeciwników.

Shadow of the Beast oferuje ciekawe elementy sieciowe. W trakcie zabawy możemy odkrywać dusze innych graczy, a następnie wzywać je, aby wsparły nas w walce lub pokazały drogę do innych lokacji. Poza kampanią dostępny jest również tryb Survival, w którym naszym zadaniem jest wytrzymanie jak najdłużej w starciu przeciwko niekończącym się tłumom wrogów. Tytuł pozwala również na odblokowanie między innymi oryginalnej, pełnej wersji gry, w którą możemy zagrać na PlayStation 4, jak również charakterystycznej muzyki autorstwa Davida Whittakera.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shadow of the Beast

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.