Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2015, 16:55

autor: Pirlond

Pierwszy gameplay z Shadow of the Beast

Na tegorocznych targach E3 nie zabrakło Shadow of the Beast – remake’u klasyka z Amigi. Do sieci trafił obszerny materiał, na którym możemy zobaczyć pierwsze fragmenty rozgrywki z gry.

Shadow of the Beast zapowiedziano prawie dwa lata temu, na konferencji koncernu Sony zorganizowanej w czasie targów gamescom w 2013 roku. Produkcja jest remake’iem wydanej w 1989 roku na Amidze gry o tej samej nazwie. I choć twórcy nowej wersji opublikowali dotychczas kilka grafik związanych z projektem, wciąż nie mogliśmy zobaczyć go w akcji. To się jednak zmieniło – pracujący nad tytułem deweloperzy z zespołu Heavy Spectrum Entertainment Labs postanowili bowiem zaprezentować go na tegorocznej edycji E3. W studiu ekipy PlayStation, która prowadzi w internecie relację z imprezy w Los Angeles, pokazano obszerny, bo trwający około szesnastu minut materiał, na którym znalazły się pierwsze fragmenty gameplayu.

Podobnie jak oryginał, nowy Shadow of the Beast będzie dwuwymiarową platformówką z elementami akcji. Tym razem jednak o ile wydarzenia obserwowane będą z perspektywy 2D, o tyle otoczenie i cały świat przedstawiony mają być trójwymiarowe. Na zaprezentowanym filmie widać na przykład, że tło nie jest statyczną planszą i ciągle coś będzie się w nim dziać. Ba, może się też zdarzyć, że na dalszym planie umieszczeni zostaną przeciwnicy, którzy będą mogli rzucać do prowadzonej przez nas bestii włóczniami.

Oczywiście w grze bardzo ważna będzie walka. Protagonista dysponować będzie kilkoma zróżnicowanymi atakami, a po zapełnieniu stosownego paska będzie można aktywować tryb wściekłości (Rage). Wydaje się, że same starcia rozgrywane będą na zamkniętych przestrzeniach – po dotarciu w określone miejsce, nasza postać zostanie zaatakowana przez przeciwników, a wyjścia z danego obszaru zostaną zablokowane. Bariery znikną dopiero, gdy wybijemy wszystkich oponentów.

Akcja Shadow of the Beast osadzona jest w fikcyjnym świecie Karamoon. Gracze wcielą się w tytułową bestię, której zadaniem będzie powstrzymanie i zlikwidowanie tyrana Meletotha. Dokładna data premiery remake’u nie jest jeszcze znana, ale produkcja ma ukazać się w przyszłym roku na konsoli PlayStation 4.