Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 22:03

autor: Marcin Skierski

Shadow of the Beast - remake klasyka z 1989 roku trafi na PlayStation 4

Shadow of the Beast to remake klasycznej gry z 1989 roku, który został zapowiedziany przez firmę Sony na konferencji w czasie targów gamescom w Kolonii. Produkcja ukaże się tylko na PlayStation 4.

Jedną z nowych gier zaprezentowanych na dzisiejszej konferencji firmy Sony był Shadow of the Beast. To remake klasycznej produkcji studia Reflections Interactive z 1989 roku, która pierwotnie ukazała się m.in. na takich platformach sprzętowych jak Commodore Amiga, ZX Spectrum, SNES, czy Sega Mega Drive.

Niestety, w tej chwili na temat nowego Shadow of the Beast nie znamy praktycznie żadnych szczegółów. Firma Sony pokazała tylko renderowany zwiastun nie prezentujący rozgrywki i zapowiedziała, że gra ukaże się wyłącznie na PlayStation 4. Z materiału można jednak wywnioskować, że prawdopodobnie otrzymamy produkcję przypominającą cykl God of War, w której niejednokrotnie powalczymy z wielkimi potworami.

Grafika koncepcyjna remake'u Shadow of the Beast

Shadow of the Beast z 1989 roku był dwuwymiarową grą akcji z dużą ilością walki z licznymi przeciwnikami. Tytuł cechował się mrocznym klimatem podkreślanym przez nastrojową ścieżkę dźwiękową. Z uwagi na wiek klasycznej produkcji, nadchodzący remake będzie prawdopodobnie zupełnie inną grą osadzoną jedynie w znanym uniwersum. Pozostaje czekać na więcej informacji i liczyć na udane dzieło brytyjskiego studia Heavy Spectrum.