Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2016, 14:35

autor: Draug

Wieści ze świata (GOG.com, Shadow of the Beast, Agent of Mayhem, Turtle Rock Studios) 5/5/2016

Dziś piszemy o wprowadzeniu płatności złotówkami w sklepie GOG.com, zawarciu w Shadow of the Beast na PS4 emulowanej oryginalnej wersji gry z Amigi, zarejestrowaniu znaku towarowego Agent of Mayhem przez Koch Media (przypuszczalnie nowego dzieła Volition) i o rekrutacji do prac nad nową marką w studiu Turtle Rock. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

W Shadow of the Beast na PS4 znajdzie się oryginał z Amigi

Studio Heavy Spectrum zdradziło, jakie bonusy dla fanów klasyki będzie zawierała nadchodząca gra Shadow of the Beast na PlayStation 4. Wraz z postępami w rozgrywce gracze będą mogli odblokować grafiki koncepcyjne i ścieżkę dźwiękową z oryginalnej produkcji o tym samym tytule. Co ciekawe, będzie można nawet zastąpić podczas zabawy nową muzykę, skomponowaną przez Iana Livingstone’a, starym soundtrackiem autorstwa Davida Whittakera. Jednak największą gratką jawi się możliwość zagrania w emulowany pierwowzór Shadow of the Beast, wydany na komputerach Amiga w 1989 roku. Ponieważ oryginalna produkcja była diablo trudna, deweloper wzbogacił ją o pewne ułatwienia (np. nielimitowane życia), ale nic nie stoi na przeszkodzie, by je wyłączyć. Nowe Shadow of the Beast zadebiutuje 17 maja.

Studio Turtle Rock pracuje nad nową marką

Serwis IGN zauważył oferty pracy, które wskazują, że studio Turtle Rock (twórcy Left 4 Dead i Evolve) pracuje nad grą reprezentującą zupełnie nową markę. Na razie wiadomo o niej tylko tyle, że ma być przełomowa i zmierza na „sprzęt następnej generacji” (czyli najpewniej PC, PS4 i XOne). Ponadto według wszelkiego prawdopodobieństwa będzie grą akcji, skoro od programisty animacji wymaga się współpracy z zespołem na rzecz dostarczenia „doskonałego systemu walki i ruchu postaci”. Poza tym niewykluczone, że Turtle Rock Studios ma też w planach kontynuację Evolve – w ubiegłym roku firma Take-Two Interactive (właściciel omawianego zespołu) chwaliła się sukcesem tego tytułu i zapowiadała, iż zapoczątkował on kolejną ważną markę w dorobku korporacji.

Koch Media rejestruje znak towarowy Agent of Mayhem

Internauci zauważyli, że w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) firma Koch Media zarejestrowała znak handlowy Agent of Mayhem (dzięki, All Games Delta). Nie zdradzono żadnych szczegółów na jego temat – nie licząc faktu, że ma on związek, rzecz oczywista, z grami wideo – ale zachodzi podejrzenie, że może chodzić o nową produkcję studia Volition, i to powiązaną z serią Saints Row. Wyrażeniem „agent demolki” posłużył się kiedyś Scott Phillips, deweloper ze wspomnianego zespołu, rozmawiając z serwisem Polygon o Saints Row IV.

Jest to oczywiście dość mglista poszlaka, ale jej prawdopodobieństwo zwiększa fakt, że nie mieliśmy żadnych wieści o Volition od czasu premiery Saints Row: Gat out of Hell w styczniu 2015 roku. Gorzej, że przed wydaniem „czwórki” studio deklarowało, iż poważnie rozważa dokonanie dużego zwrotu w kierunku rozwoju marki Saints Row i zerwanie z jej dotychczasowym, humorystycznym wizerunkiem. Być może przekonamy się, czym w istocie jest Agent of Mayhem, już podczas tegorocznych targów E3 (14-16 czerwca), bowiem niedawno firma Deep Silver (wydawca należący do Koch Media) informowała, że przyjedzie na imprezę z jakąś ważną zapowiedzią.

GOG.com wprowadza płatności w złotówkach

Sklep GOG.com został wzbogacony o obsługę płatności w sześciu dodatkowych walutach, w tym w złotówkach. Oprócz tego wprowadzono kanadyjskie dolary, szwajcarskie franki oraz korony norweskie, szwedzkie i duńskie. Tym samym liczba dostępnych jednostek monetarnych zwiększyła się do 11. Opcja przełączenia się na naszą rodzimą walutę powinna wyświetlić się Wam na stronie głównej sklepu, jeśli zaś jej nie widzicie, możecie ustawić złotówki w panelu Account ( Orders & Settings ( Account and Locale.

Wieści ze świata (GOG.com, Shadow of the Beast, Agent of Mayhem, Turtle Rock Studios) 5/5/2016 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: