Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2016, 13:38

autor: Draug

Wieści ze świata (SW The Old Republic, Deep Silver i E3 2016, Serious Sam, Revolution Software) 18/3/2016

Dziś piszemy o dacie premiery jedenastego rozdziału Star Wars: The Old Republic - Knights of the Fallen Empire, ważnej zapowiedzi Deep Silver na E3 2016, udostępnieniu za darmo silnika pierwszych gier z serii Serious Sam z okazji 15-lecia cyklu, debiucie Revolution: 25th Anniversary Collection oraz o darmowym weekendzie z F1 2015 na Steamie. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Star Wars: The Old Republic - Knights of the Fallen Empire

Studio BioWare i firma Electronic Arts podały datę premiery kolejnej części dodatku Knights of the Fallen Empire do MMORPG Star Wars: The Old Republic. Jedenasty z szesnastu rozdziałów, zatytułowany Visions in the Dark, zostanie wypuszczony 7 kwietnia. Trafimy w nim na dziką planetę Odessen, gdzie przyjdzie nam bezpośrednio zmierzyć się z imperatorem Valkorionem (władcą Eternal Empire). Poniżej możecie zobaczyć pierwszy teaser trailer tego rozdziału:

Deep Silver przyjedzie na E3 2016 z ważną zapowiedzią

Udzielając wywiadu na łamach magazynu MCV, przedstawiciel firmy Deep Silver ogłosił, że podczas tegorocznych targów E3 czeka nas z jej strony jakaś ważna zapowiedź. Wydawca nie podał żadnej wskazówki na temat tego, co dokładnie nas czeka, ale biorąc pod uwagę, jakie marki widnieją w jego portfolio i czym zajmują się obecnie deweloperzy związani z Deep Silver, obstawiamy, że może chodzić o kolejną odsłonę serii Saints Row albo Metro. Ewentualnie w grę wchodzi zupełnie nowa marka od któregoś z uznanych studiów. Targi E3 2016 odbędą się w dniach 14-16 czerwca w Los Angeles.

Silnik pierwszych gier z serii Serious Sam dostępny za darmo

Niepoważna strzelankowa seria Serious Sam będzie obchodzić za kilka dni (22 marca) 15. urodziny, więc studio Croteam postanowiło uczcić jubileusz, oddając w ręce graczy i deweloperów kod źródłowy silnika, który napędzał pierwsze odsłony cyklu (gry Serious Sam: Pierwsze starcie i Serious Sam: Drugie starcie, wydane – odpowiednio – w 2001 i 2002 roku).

”Rzecz jasna, Serious Engine v1.10 nie wygeneruje olśniewającej grafiki” – powiedział Wiaczesław Nikitenko z Croteam – „ale kod źródłowy silnika został opatrzony mnóstwem komentarzy, a w dodatku jest łatwy do modyfikowania, no i doczekał się mnóstwa modów ze strony użytkowników. Ta wersja ma wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć własną grę… albo po prostu poeksperymentować.”

Narzędzia Serious Engine v1.10 możecie pobrać stąd, natomiast poradniki dla początkujących użytkowników znajdziecie na SeriousZone.

Serious Sam: Drugie starcie (Serious Sam Classic: The Second Encounter). - Wieści ze świata (SW The Old Republic, Deep Silver i E3 2016, Serious Sam, Revolution Software) 18/3/2016 - wiadomość - 2016-03-18
Serious Sam: Drugie starcie (Serious Sam Classic: The Second Encounter).

Darmowy weekend z F1 2015 na Steamie

Do końca bieżącego weekendu możecie grać za darmo na Steamie w F1 2015 – najnowszą odsłonę symulatora Formuły 1 od studia Codemasters, wypuszczoną w lipcu 2015 roku. Oferta jest ważna do niedzieli do godz. 21.00. Ponadto do poniedziałku możecie kupić omawianą grę o 60% taniej (za 19,99 euro, czyli ok. 85 zł).

Kolekcja przygodówek na 25-lecie Revolution w sprzedaży

Zgodnie ze styczniową zapowiedzią, na swoje 25-lecie studio Revolution Software wypuściło zestaw gier Revolution: 25th Anniversary Collection. W jego skład wchodzą pecetowe wersje wszystkich odsłon serii Broken Sword (wliczając w to „jedynkę” i „dwójkę” w odświeżonych wydaniach) oraz przygodówki Lure of the Temptress, Beneath a Steel Sky i In Cold Blood, jak również prezenty w postaci komiksów, plakatów, materiałów deweloperskich (filmów, wywiadów etc.) oraz ścieżek dźwiękowych na płycie CD i pamięci USB w wyjątkowej formie.

Niestety, kolekcja nie znalazła dystrybutora w Polsce. Można ją nabyć m.in. w Amazonie w Wielkiej Brytanii (za 29,94 funtów, czyli ok. 164 zł) albo w Niemczech (za 39,99 euro, czyli ok. 171 zł). Możecie również zobaczyć zwiastun omawianego pakietu (widoczny poniżej).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: