Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Chronos (PC)

Chronos PC

Osadzony w klimatach fantasy trzecioosobowy RPG akcji, zaprojektowany by wykorzystywać gogle rzeczywistości wirtualnej. Twórcą tytułu jest studio Gunfire Games, założone przez byłych członków ekipy Vigil Games, znanej z serii Darksiders.

RPG | TPP | fantasy | elementy przygodowe | Oculus Rift | RPG akcji | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Chronos (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28marca2016

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chronos to osadzone w realiach fantasy klimatyczne RPG akcji, stworzone z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej, takich jak Oculus Rift. Za powstanie gry odpowiada ekipa Gunfire Games, złożona niemal w całości z byłych członków studia Vigil Games, znanego głównie za sprawą serii Darksiders.

W grze wcielamy się w rolę bohatera, którego zadaniem jest uwolnienie swej ojczystej krainy od nękającego ją smoka. Aby tego dokonać, musi najpierw przemierzyć starożytny labirynt, wypełniony po brzegi licznymi pułapkami oraz pomniejszymi wrogami. Podczas naszej misji odkrywamy kolejne sekrety tego miejsca oraz dowiadujemy się przez kogo i dlaczego zostało ono wybudowane. Cały problem polega tym, że labirynt został zaprojektowany w taki sposób, by otwierać swe podwoje dla śmiałków wyłącznie raz do roku. Jeśli więc nie uda nam się przemierzyć go na czas, będziemy musieli poczekać na kolejną szansę długie 12 miesięcy.

Akcja gry ukazana została z perspektywy trzecioosobowej, a pod względem mechaniki mamy do czynienia z połączeniem przygodówki z klasycznym RPG akcji, kładącym nacisk na eksplorację oraz walkę. Jedną z najbardziej oryginalnych cech Chronosa jest jednak system rozwoju postaci. Każda nieudana próba pokonania labiryntu sprawi, że będziemy musieli odczekać kolejny rok, podczas którego bohater fizycznie się zestarzeje i zmianie ulegną jego cechy. W praktyce oznacza to, że przystępując do rozgrywki wcielimy się w gibkiego młodzieńca, który z każdą kolejną próbą stanie się coraz silniejszy, wytrzymalszy i bieglejszy w magii. Grę zakończyć możemy jednak jako starzec w podeszłym wieku, który zamiast wymachiwać mieczem, będzie wolał posługiwać się opanowanymi do perfekcji zaklęciami.

Oprawa gry Chronos stoi na wysokim poziomie, choć ze względu na specyfikę współpracy z goglami VR poddana została pewnym uproszczeniom. Całość odznacza się jednak wciągającym, mrocznym klimatem, potęgowanym przez lekko artystyczny styl graficzny i pasującą do specyfiki rozgrywki oprawę dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Chronos

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Chronos

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Oculus Rift
  • Rekomendowane:
  • Oculus Rift
Oculus Rift - do urządzenia dodawany będzie pad z Xboksa One; poznaliśmy sporo innych informacji
Oculus Rift - do urządzenia dodawany będzie pad z Xboksa One; poznaliśmy sporo innych informacji

wiadomość11 czerwca 2015

Firma Oculus VR wyjawiła podczas specjalnej konferencji szereg nowych informacji dotyczących gogli Oculus Rift. Dowiedzieliśmy się m.in. tego, że do urządzenia dołączany będzie pad od Xboksa One, sprzęt otrzyma także specjalne minikontrolery zakładane na dłonie (Oculus Touch), a rozgrywkę z XOne będzie można przesyłać na Oculusa.