Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Edge of Nowhere (PC)

Edge of Nowhere PC

Klimatyczna przygodówka akcji z elementami horroru, stworzona z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Edge of Nowhere jest dziełem doświadczonego studia Insomniac Games, twórców wielu znanych tytułów, w tym serii Spyro, Ratchett & Clank, Resistance czy Sunset Overdrive.

Przygodowe | TPP | survival horror | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Edge of Nowhere (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6czerwca2016

Edge of Nowhere to klimatyczna przygodówka akcji z elementami horroru, stworzona z myślą o goglach rzeczywistości rozszerzonej Oculus Rift. Za powstanie gry odpowiada doświadczone studio Insomniac Games, znane z takich serii jak Spyro, Ratchett & Clank, Resistance oraz z xboksowego Sunset Overdrive.

W grze przenosimy się w niedostępne rejony Antarktyki w poszukiwaniu śladów zaginionej ekspedycji badawczej. To, co z pozoru wydaje się jedynie rutynową misją ratunkową, okaże się niebezpieczną podróżą w nieznane. W Edge of Nowhere nic nie jest bowiem takie, jak się wydaje, a tajemnicze zło czai się we wszystkich zakamarkach skutego lodem świata.

Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej, co jest zabiegiem trochę nietypowym w kontekście obsługi Oculus Rifta, stworzonego głównie pod kątem widoku FPP. Podczas wędrówki eksplorujemy rozległe górskie przestrzenie oraz ciasne, ciemne jaskinie, a wszędzie czeka na nas cała masa niebezpieczeństw. W grze znajdziemy liczne elementy platformowe, takie jak przeskakiwanie nad rozpadlinami czy ucieczka przez walący się most. Nie zabraknie również zróżnicowanych przeciwników, z którymi powalczymy za pomocą prowizorycznej, stworzonej naprędce broni.

Oprawa graficzna Edge of Nowhere stoi na dość przeciętnym poziomie, charakterystycznym dla gier tworzonych z myślą o goglach VR. Całość wykonana została z lekko artystycznym zacięciem, a rozgrywce nie brak mrocznego i wciągającego klimatu, podsycanego przez dobrze dobraną oprawę dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Edge of Nowhere

Wymagania wiekowe Edge of Nowhere

odpowiednia dla każdego wieku

Feral Rites i The Unspoken nowymi grami VR of studia Insomniac Games
Feral Rites i The Unspoken nowymi grami VR of studia Insomniac Games

wiadomość19 kwietnia 2016

Studio Insomniac Games poinformowało, że jego pierwsza gra VR, czyli Edge of Nowhere, trafi do sprzedaży w czerwcu. Ponadto zespół zapowiedział dwie nowe produkcje korzystające z gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift – przygodową grę akcji z otwartym światem zatytułowaną Feral Rites oraz The Unspoken, czyli tytuł stawiający na sieciowe pojedynki magów.

Oculus Rift - do urządzenia dodawany będzie pad z Xboksa One; poznaliśmy sporo innych informacji
Oculus Rift - do urządzenia dodawany będzie pad z Xboksa One; poznaliśmy sporo innych informacji

wiadomość11 czerwca 2015

Firma Oculus VR wyjawiła podczas specjalnej konferencji szereg nowych informacji dotyczących gogli Oculus Rift. Dowiedzieliśmy się m.in. tego, że do urządzenia dołączany będzie pad od Xboksa One, sprzęt otrzyma także specjalne minikontrolery zakładane na dłonie (Oculus Touch), a rozgrywkę z XOne będzie można przesyłać na Oculusa.