Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Edge of Nowhere (PC)
OkładkaEdge of Nowhere (PC)

Edge of Nowhere PC

Klimatyczna przygodówka akcji z elementami horroru, stworzona z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Edge of Nowhere jest dziełem doświadczonego studia Insomniac Games, twórców wielu znanych tytułów, w tym serii Spyro, Ratchett & Clank, Resistance czy Sunset Overdrive.

Przygodowe | TPP | survival horror | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Edge of Nowhere Premiera PC

6czerwca2016

producent: Insomniac Games wydawca: Insomniac Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Edge of Nowhere

The Witness

Stormland

Chronos

Edge of Nowhere to klimatyczna przygodówka akcji z elementami horroru, stworzona z myślą o goglach rzeczywistości rozszerzonej Oculus Rift. Za powstanie gry odpowiada doświadczone studio Insomniac Games, znane z takich serii jak Spyro, Ratchett & Clank, Resistance oraz z xboksowego Sunset Overdrive.

W grze przenosimy się w niedostępne rejony Antarktyki w poszukiwaniu śladów zaginionej ekspedycji badawczej. To, co z pozoru wydaje się jedynie rutynową misją ratunkową, okaże się niebezpieczną podróżą w nieznane. W Edge of Nowhere nic nie jest bowiem takie, jak się wydaje, a tajemnicze zło czai się we wszystkich zakamarkach skutego lodem świata.

Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej, co jest zabiegiem trochę nietypowym w kontekście obsługi Oculus Rifta, stworzonego głównie pod kątem widoku FPP. Podczas wędrówki eksplorujemy rozległe górskie przestrzenie oraz ciasne, ciemne jaskinie, a wszędzie czeka na nas cała masa niebezpieczeństw. W grze znajdziemy liczne elementy platformowe, takie jak przeskakiwanie nad rozpadlinami czy ucieczka przez walący się most. Nie zabraknie również zróżnicowanych przeciwników, z którymi powalczymy za pomocą prowizorycznej, stworzonej naprędce broni.

Oprawa graficzna Edge of Nowhere stoi na dość przeciętnym poziomie, charakterystycznym dla gier tworzonych z myślą o goglach VR. Całość wykonana została z lekko artystycznym zacięciem, a rozgrywce nie brak mrocznego i wciągającego klimatu, podsycanego przez dobrze dobraną oprawę dźwiękową.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Edge of Nowhere: Odpowiednia dla każdego wieku.