Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2016, 11:55

autor: Adrian Werner

Feral Rites i The Unspoken nowymi grami VR of studia Insomniac Games

Studio Insomniac Games poinformowało, że jego pierwsza gra VR, czyli Edge of Nowhere, trafi do sprzedaży w czerwcu. Ponadto zespół zapowiedział dwie nowe produkcje korzystające z gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift – przygodową grę akcji z otwartym światem zatytułowaną Feral Rites oraz The Unspoken, czyli tytuł stawiający na sieciowe pojedynki magów.

Edge of Nowhere zadebiutuje w czerwcu. - Feral Rites i The Unspoken nowymi grami VR of studia Insomniac Games - wiadomość - 2016-04-19
Edge of Nowhere zadebiutuje w czerwcu.

Wczoraj poznaliśmy datę premiery Song of the Deep, czyli nowej gry autorstwa znanego z cyklu Ratchet & Clank studia Insomniac Games. Dzisiaj zespół wyznaczył termin debiutu rynkowego dla innego swojego projektu, czyli Edge of Nowhere. Ten zaprojektowany z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości horror trafi do sprzedaży 6 czerwca tego roku.

Praca nad drugą z tych gier musiała autorom bardzo przypaść do gustu, gdyż równolegle studio zapowiedziało dwa kolejne projekty VR – Feral Rites oraz The Unspoken. Podobnie jak Edge of Nowhere, dostępne one będą wyłącznie na okulary Oculus Rift. Obie produkcje mają trafić do sprzedaży jesienią tego roku. Oznacza to, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wliczając wydane kilka dni temu Ratchet & Clank, studio Insomniac Games wypuści w tym roku aż pięć gier.

  1. Edge of Nowhere – oficjalna strona gry

Feral Rites

Feral Rites będzie przygodową grą akcji nastawioną na walkę wręcz. Akcja osadzona zostanie na mistycznej wyspie, a my wcielimy się w syna wodza plemienia. W dzieciństwie jego ojciec został zamordowany, ale bohaterowi udało się uniknąć podzielenia tego losu. Uratowali go ludzie z odległej krainy i przez następnych kilkanaście lat dorastał pod ich opieką. W momencie rozpoczęcia kampanii jako dorosły mężczyzna powraca w rodzime strony, aby zemścić się na mordercach ojca.

Akcja toczyć się będzie w świecie o otwartej strukturze. Zostanie on wypełniony obowiązkowymi oraz opcjonalnymi misjami do wykonania i wszystkie one mają być w jakiś sposób unikalne. Autorzy obiecują, że w Feral Rites nie znajdziemy nudnych, typowo sandboksowych zadań, takich jak np. zebranie kilkuset piór. Co ciekawe, pomimo wykorzystania technologii VR gra zaoferuje jedynie kamerę trzecioosobową.

Przed rozpoczęciem zabawy gracz zdecyduje, czy kierowana przez niego postać będzie mężczyzną czy kobietą i każda płeć posiadać ma unikalne zdolności. Zabawa skoncentruje się głównie na walce wręcz. System potyczek ma być bardzo rozbudowany, pozwalając na wyprowadzanie licznych ciosów specjalnych, ataków powietrznych oraz dobijanie przeciwników. Kluczową rolę odegra także moc przeobrażania się w dziką bestię.

  1. Feral Rites – oficjalna strona gry
Feral Rites i The Unspoken nowymi grami VR of studia Insomniac Games - ilustracja #2
Feral Rites i The Unspoken nowymi grami VR of studia Insomniac Games - ilustracja #3

The Unspoken

Z kolei The Unspoken będzie pierwszą grą VR studia Insomniac Games, która postawi na widok pierwszoosobowy. Produkcja nastawiona ma być głównie na tryb multiplayer. Akcja toczyć się będzie w czasach współczesnych, a gracze wcielą się w walczących ze sobą magów. Rywalizacja przybierze postać pojedynków jeden na jednego, z określonymi zasadami honorowymi, których złamanie ściągnie nam na głowę egzekutorów z prastarego zakonu.

W grze znajdziemy ponad dwadzieścia pięć zaklęć o różnym przeznaczeniu. Wśród nich pojawią się oczywiście standardowe ataki typu kula ognia, ale pojawią się także czary np. tworzące bariery, przywołujące potwory lub manipulujące elementami otoczenia. Do wyboru będzie kilka różnych aren i każda z nich zaoferuje odmienne warunku oraz możliwości taktyczne.

  1. The Unspoken oficjalna strona gry
Feral Rites i The Unspoken nowymi grami VR of studia Insomniac Games - ilustracja #4
Feral Rites i The Unspoken nowymi grami VR of studia Insomniac Games - ilustracja #5
Feral Rites i The Unspoken nowymi grami VR of studia Insomniac Games - ilustracja #6

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-19

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.