Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Song of the Deep (PC)

Song of the Deep

Zręcznościowa gra akcji typu metroidvania autorstwa studia Insomniac Games, znanego m.in. z Sunset Overdrive oraz takich serii jak Spyro czy Ratchett & Clank. W Song of the Deep wcielamy się w postać dziewczynki imieniem Merryn, której ojciec zaginął podczas wyprawy na ryby.

Akcji | metroidvania | pod wodą | 2.5D

Okładka Song of the Deep (PC)

data premiery gry:

12lip2016

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Song of the Deep na PC, XONE i PS4 to kolejna gra studia Insomniac Games, które na swoim koncie ma takie produkcje jak Spyro (kilka pierwszych odsłon cyklu), serię Ratchet & Clank czy też Sunset Overdrive. Stroną wydawniczą projektu zajęła się sieć sklepów GameStop.

Fabuła

Podczas zabawy w Song of the Deep na PC, XONE i PS4 wcielamy się w dziewczynkę o imieniu Merryn, której ojciec zaginął w trakcie wyprawy na ryby. Pewnego dnia przyśniło się jej, że tata został uwięziony w morskich głębinach. Mała bohaterka postanowiła więc zbudować z dostępnych części niewielką łódź podwodną i wyruszyć mu na ratunek.

Mechanika

Song of the Deep to gra akcji typu metroidvania. W związku z tym podczas zabawy przemierzamy nieliniowy świat, podzielony na rozmaite lokacje, w tym ruiny antycznego miasta i ogród. Twórcy na naszej drodze stawiają różne wyzwania, polegające np. na tworzeniu sobie przejść oraz oczywiście walce z napotkanymi wrogami, w tym także z bossami. Na szczęście w trakcie rozgrywki mamy możliwość ulepszania łodzi podwodnej, dzięki czemu zyskujemy nowe zdolności, pozwalające m.in. na przedostawanie się do wcześniej niedostępnych lokacji. Wszystko to obserwowane jest z perspektywy 2D.

Kwestie techniczne

Studio Insomniac Games zatroszczyło się o przyjemną oprawę graficzną 2,5D, która cieszy oczy przede wszystkim zróżnicowanymi lokacjami. Podczas zabawy towarzyszą nam także rozmaite efekty oraz urokliwa gra świateł.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 274 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Song of the Deep

Klasyfikacja PEGI Song of the Deep

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Song of the Deep

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Quad Core 2.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Quad Core 2.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
Recenzja gry Song of the Deep - indyczy skok twórców Ratcheta & Clanka
Recenzja gry Song of the Deep - indyczy skok twórców Ratcheta & Clanka

Recenzja 16 lipca 2016, 16:18

Zagadki logiczne w grze nie nastręczają wielkich trudności. I bardzo dobrze, dzięki temu zabawa nie traci tempa w nowo odkrytych lokacjach. Musimy na przykład transportować części rzeźb, aby otworzyło się jakieś przejście, przetaczać beczki czy umiejętnie trafiać w czułe punkty minibossów, którzy co jakiś czas dają o sobie znać. Szkoda tylko, że czasem okazuje się, iż pomiędzy sąsiednimi lokacjami znajduje się wiele pustej lub niewymagającej wiele interakcji przestrzeni, co bywa trochę męczące (można korzystać także z teleportów po tym, jak je odkryjemy), jako że jak na metroidvanię przystało, backtracking jest tu naszym chlebem powszednim. Niestety, brakuje efektu „wow”, gdy po tylu godzinach spędzonych na przemierzaniu tych samych lokacji natkniemy się na jakiś nowy, świetny pomysł. Ze względu na specyfikę rozwoju łodzi podwodnej dosyć szybko orientujemy się gdzie trzeba będzie wrócić, ale co gorsza, doskonale wiemy także po co. Przeciwnicy, choć z początku interesujący i zróżnicowani, w miarę rozwoju sytuacji stają się zbyt powtarzalni. Zmienia się ich kolorystyka, ale to tylko element estetyczny, nie mający wiele wspólnego z mechaniką gry.

PC
PS4
XONE